Avrupalı turist 2015 turizminde İslam ülkelerini tercih etmiyor

DHA
29.12.2014 - 13:25 | Son Güncelleme:

FRANSIZ ’Proturizm’ İşletme Danışmanı Didier Arino, Avrupalı turistlerin 2015 yaz tatili rezervasyonlarında İslam ülkelerine sıcak bakmadığını söyledi. Arino, "Magrep ülkelerinde yaşanan terör saldırıları ve en son Fransız dağcı Herve Gourdel’in Cezayir’de IŞİD terör grubu tarafından öldürülmesi Fransız turistleri İslam ülkeleri yerine daha çok Avrupa içinde seyahat etmeye yönlendiriyor" dedi.

Danışman Arino, Fransızlar’ın önümüzdeki yaz sezonunda yüzde 85’inin tatillerini kendi ülkesi Fransa içinde geçireceğini söyledi. Arion, "Fransızlar en çok Akdeniz ve Atlas Okyanusu kıyılarında tatil yapmayı düşünüyor. Yurt dışında tatil yapacak olan Fransız turistlerin tercihlerin başında İspanya, İtalya, Yunanistan geliyor" dedi.

ALMAN TURİSTLER DE TERÖRDEN TEDİRGİN

Dünyada en çok seyahat eden ülkeler arasında zirveyi kimseye kaptırmayan Almanya, 2015 yaz sezonunda İslam ülkelerine pek sıcak bakmıyor. Almanya turizm sektörü her yıl yaklaşık 3 milyon kişiye istihdam sağlıyor. En çok seyahat eden ülkelerin başında yer alan Almanya 2015 sezonun favori ülkelerin başında İspanya, Yunanistan, İtalya yer alıyor.

İSPANYA 61,7 MİLYON TURİST’LE REKOR KIRDI

Ekonomik krizle mücadele eden İspanya 2014 yılın ilk onbir ayı içinde 61.7 milyon turistle yeni turizm rekoru kırdı. Madrid Turizm Ofisi verilerine göre turist sayısın 2013 yılına oranla yüzde 7.2 artış kaydedildi. En çok ziyaret edenlerin başında İngiltere 14.39 milyon turistle ilk sırada yer aldı. İkinci sırada Fransa 10 milyon, üçüncü sırada Almanya 9.96 milyon turistle sıralamayı takip eden ülkeler oldu.

Son iki yılda 30 milyondan fazla turisti ağırlayan Türkiye 2015 sezonun nasıl geçeceği merakla bekleniyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı