Ege Haberleri

EGE

  Avrupalı sporculara Denizli kumaşı

  Ferah IŞIK / DENİZLİ, (DHA)
  19 Ağustos 2014 - 01:20Son Güncelleme : 10 Ağustos 2014 - 17:44

  İSTANBUL Sanayi Odası’nın anketinde Türkiye’nin ikinci büyük 500 firması listesinde ilk sırada yer alan Gamateks Tekstil, İngiltere’ye performans ve spor kumaşı ihraç ediyor.

  Yüzde yüz Türk ürünü olan kumaşın en önemli özelliği vücuttaki teri dış ortama transfer etmek ve vücudunda giysiyi hissetmeyen sporcunun performansını artırması. Gamateks Tekstil Ar-Ge Sorumlusu Ozan Parer, Avrupa’daki dünyaca ünlü birçok kulübe kendi markalarıyla satış yapacaklarını belirtti.
  Batman’a fabrika
  Hükümetin çözüm sürecinde yaptığı çağrıdan sonra Batman’a kurduğu tekstil fabrikası önümüzdeki ay faaliyete başlayacak olan Denizlili işadamı Osman Aydınlı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı Gamateks Tekstil, Avrupa’nın önde gelen spor kulüpleri ve sporcuları için özel olarak ürettiği kumaşların ihracatına önümüzdeki aylarda kendi markasıyla başlayacak. Geçen yıl 80 milyon dolar ihracat yapan firmanın Ar-Ge Sorumlusu Ozan Parer, performans ve spor kumaşlarından dikilen spor kıyafetlerini bir süredir İngiltere’ye yaptıklarını söyleyerek, “Vücuttaki teri emen kumaş, teri kısa sürede dış ortama transfer ediyor. Sporcu, vücudundaki kumaşı hissetmiyor bile. Kumaş, ayrıca sporcuya psikolojik rahatlama sağlıyor, stres yaşatmıyor, hareket kabiliyetini kesinlikle kısıtlamıyor. Kış mevsiminde de ısı arttırıcı özelliği olduğu için olası adale sakatlıklarını en aza indiriyor. Bu kumaşın Türkiye’deki önde gelen üreticisiyiz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı