« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avrupalı olmak zor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kırmızı beyazlılar 3 haftada tam 6 maç yapacak

Antalyaspor'u, 9 Eylül-1 Ekim arasındaki 21 günde 4 lig ve 2 UEFA Kupası olmak üzere birbirinden zorlu 6 maç bekliyor. Bu zorlu maraton cumartesi günü oynanacak Denizlispor maçı ile başlıyor.

HAFTADA 2 MAÇ

Antalyaspor, ‘‘Avrupa Takımı’’ olmanın zor ama tatlı bedelini bu haftadan itibaren ödemeye başlıyor. Kırmızı beyazlılar, önümüzdeki 3 haftada 2'si UEFA Kupası, 4'ü lig olmak üzere tam 6 maç yapacak. Şimşekler, 9 Eylül-1 Ekim arasındaki 21 güne sığan bu zorlu maratona cumartesi günü sahasında oynayacağı Denizlispor maçı ile başlayacak. Antalyaspor, bu 6 maçın 4'ünü kendi sahasında oynayacak.

DİNLENMEK YOK

Denizlispor'dan sonra 14 Eylül'deki UEFA Kupası birinci tur ilk maçı da Antalya'da oynanacak. Bu maçta Alman ekibi Werder Bremen'i konuk edecek olan kırmızı beyazlılar, 17 Eylül Pazar günü yine kendi sahasında Ç. Rize ile karşı karşıya gelecek. Şimşek, 23 Eylül'deki Adanaspor ve 28 Eylül'deki Werder Bremen maçını ise deplasmanda oynayacak. Antalya, zorlu seriyi 1 Ekim'de sahasındaki F.Bahçe maçı ile tamamlayacak.

ÖNCE DENİZLİ

Genel Menajer Turgay Soyer, Antalyaspor olarak öncelikle Denizlispor maçına kilitlendiklerini söyledi. Soyer, ‘‘Ülkemizi UEFA Kupası'nda temsil etmenin onurunu ve sorumluluğunu yaşıyoruz. Ancak bizim için şimdi Denizlispor maçı önem taşıyor. Bu yüzden futbolcularımıza cumartesi günü Denizlispor ile oynayacağımız lig maçının bitim saati 20.45'e kadar Werder Bremen'i düşünmelerini yasakladık’’ dedi.

EZELİ REKABET

Soyer, şöyle devam etti: ‘‘Ligdeki mücadelemezi de bizim için UEFA Kupası kadar önemli. Üstelik, Antalyaspor-Denizlispor maçları iki güçlü ekibin ezeli rekabetinin yanı sıra her zaman Ege-Akdeniz derbisi havasında geçmiştir. Ligdeki başarımızın, UEFA Kupası'ndaki yolumuza devam etmemiz açısından bize en büyük moral kaynağı olacağı gerçeğini unutmamalıyız. Kısa etapta ilk hedefimiz Denizlispor maçıdır.’’

TARAFTARA ÇAĞRI

Cumartesi günü Denizlispor ile oynayacakları lig maçının önemi nedeniyle taraftarları da göreve çağıran Soyer, ‘‘Kaptan Adnan ve arkadaşları, taraftarlarımızın sevgi ve desteğini bugüne kadar karşılıksız bırakmamıştır. Antalyaspor'u Avrupa'ya götüren yolda taraftarlarımız da takımlarını yalnız bırakmamıştır. Denizlispor maçında da aynı ruh ve inançla kenetlenmeli sevincimizi paylaşmalıyız’’ diye konuştu.

9 EYLÜL Cumartesi

Antalya - Denizli

14 EYLÜL PERŞEMBE

Antalya - W.BREMEN

17 EYLÜL PAZAR

Antalya - Ç.RİZE

23 EYLÜL CUMARTESİ

ADANA - ANTALYA

28 EYLÜL PERŞEMBE

W.BREMEN - ANTALYA

1 EKİM PAZAR

Antalya - F.BAHÇE


Bunları da Beğenebilirsiniz