ANKARA HABERLERİ

Avrupalı Öğrenciler Keçiören’i Keşfe Çıktı

IHA
25.08.2015 - 10:02Son Güncelleme :
IHA

Avrupa Öğrencileri Forumu’nun (AEGEE) farklı kültürleri bir araya getirmek ve kültürler arası iletişimi artırmak için düzenlediği gezi programı ile Türkiye’ye gelen 18 ülkeden 20 öğrenci, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın da misafiri oldu.
Gençlerin işsizlik sorununa çözüm arayışı getirmek amacıyla istihdamı artırmaya yönelik çalışmalar da yürüten Forum’un Türkiye gezisine katılanlar arasında Almanya, İspanya, İtalya, Hollanda, Macaristan, Estonya, Makedonya ve Slovakyalı öğrenciler de yer aldı. Gezinin 5 günlük Ankara ayağı kapsamında Keçiören’i ziyaret eden öğrenciler, belediyenin ev sahipliğinde Botanik Parkı, Deniz Dünyası, Hacı Bayram-ı Veli ile Keçiören TOGEM binasını gezdiler. Kartaltepe Kent Ormanı’nda düzenlenen pikniğe katılan gençler, teleferiğe binerek Keçiören’i kuş bakışı görme imkanını da yakaladılar. Estergon Türk Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek hem Türk kültürünü daha iyi tanıma hem de Keçiören Belediyesi’nin hizmetlerini yakından görme fırsatını bulan öğrenciler yoğun geçen günü Ören Köşk’te verilen akşam yemeği ile tamamladılar.
Gezi programına katılanlar içinde yer alan ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği 2.Sınıf Öğrencisi 19 yaşındaki Volkan Ertürk, farklı ülkelerden gelen arkadaşlarının Keçiören’de Türk kültüründen güzel örnekler gördüklerini belirterek, “Türk insanının misafirperverliği arkadaşlarımı çok mutlu etti. Bizleri hiç tanımadıkları halde karpuz, Türk kahvesi ikram ettiler. Bu misafirperverlik ülkemizin güzel tanınmasına vesile oluyor. Kültürel etkinliklere ve gençlere ayrı önem veren Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a bizlere bu güzel günü yaşattığı için teşekkür ediyorum” dedi.
AB tarafından tanınan Avrupa’nın en büyük gençlik organizasyonu AEGEE ile öğrenciler, Avrupa’nın birçok şehrinde bulunan yaklaşık 200 lokal etkinliğe katılabiliyor. Birbirinden farklı temalara sahip bu gençlik etkinlikleriyle kendilerini geliştirebiliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Avrupalı Öğrenciler Keçiören’i Keşfe Çıktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Avrupalı Öğrenciler Keçiören’i Keşfe Çıktı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

03 Mart 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:50
 • Guneş
  07:13
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  16:15
 • Akşam
  18:49
 • Yatsı
  20:06
Sayfa Başı