KAYSERİ HABERLERİ

Avrupalı Kayserililer Melikgazi’de

IHA
10 Eylül 2015 - 09:18Son Güncelleme : 10 Eylül 2015 - 09:19

MELİKGAZİ BELEDİYESİ

IHA

Avrupalı Kayserililer Birliği Başkanı Erdoğan Esen ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Mustafa Duman ve Mehmet Ketencioğlu Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret ederek Melikgazi Belediyesi’nin çalışmalarından dolayı teşekkür ederek Avrupalı Kayseriler birliği teşkilatı ile ilgili bilgeler verdiler.
Avrupalı Kayserililer Birliği Başkanı Erdoğan Esen “Almanya, Hollanda, Belçika ve Fransa’da faaliyet gösteriyoruz. 2014 Mayıs ayında Almanya’daki Merkez Tesis açılışına Başkanımız Memduh Büyükkılıç’da teşrif etmişlerdi. Avrupa Genelindeki tüm Kayserilileri bir araya getirmek istiyoruz. Kayseri kültür, edebiyat ve yemek kültürünü Avrupa’ya tanıtma ve yaygınlaştırmak hedeflerimiz arasındadır. Kayseri’ye her gelişimizde Melikgazi’yi daha gelişmiş ve modern yapıları ile örnek teşkil eden bir yerleşim yeri olarak görüyoruz. Bundan dolayı Melikgazi Belediye Başkanımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
Yurtdışı işçileri önemsediklerini özellikle Kayserili olanlar için özel bir çalışma yapmak istediklerini ifade eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise yaptığı açıklamada şunları söyledi.
“Yurt dışında Kayserili hemşerilerimizin ilimize yapmış olduğu ekonomik kalkınma ve destek göz ardı edilemez. Bugün birçok yerleşim alanında bu hemşerilerimizin yatırımları ekonomiye yön veriyor. Evleri ve tatil siteleri ile yaz aylarında köylerinde bir hareketlilik getiriyorlar. Şu anda Kayseri esnaf yurt dışı işçilerimizin yapmış olduğu alış verişler ile memnuniyetlerini bildirmektedirler. Amacımız Yurt dışında yaşayan hemşerilerimizin sosyal ve kültürel ihtiyaçları gidermek olduğu kadar onların ekonomik birikimlerini Kayseri’de değerlendirmek ve buralara yatırım yapmalarını sağlamaktır”
Avrupalı Kayserililer Birliği ile her zaman diyalog ve dayanışma içerisinde çalışacaklarını bu ziyaret vesilesi ile Birlik Üyelerine ve yönetimine teşekkür ettiğini kaydeden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Yurtdışı işçilere yönelik yatırım öncelikle sanayi ve tarım kitapçığı ile Kayseri turizm ve gezi haritası hazırlayacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Avrupalı Kayserililer Melikgazi’de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 09 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Avrupalı Kayserililer Melikgazi’de haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:59
  • Guneş
   05:47
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:39
  • Akşam
   19:37
  • Yatsı
   21:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı