GeriFutbol Avrupalı futbol taraftarları İzmir'de buluşuyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avrupalı futbol taraftarları İzmir'de buluşuyor

Avrupalı futbol taraftarları İzmir'de buluşuyor

Avrupa kıtasındaki 48 ülkeden taraftarların oluşturduğu Avrupa Futbol Taraftarları Derneği'nin (FSE) yaz iletişim ağı toplantısına aday olan İzmir; diğer aday kentler Paris ve Madrid'i geçerek ev sahibi oldu.

 Avrupa Futbol Taraftarları Derneği-Football Supporters Europe (FSE) yaz iletişim ağı toplantısı bu yıl 14-17 Temmuz tarihlerinde İzmir’de yapılacak.

Paris ve Madrid’in de aday olduğu etkinlik için yapılan oylamadan İzmir galip çıktı. Etkinliğin ev sahipliğini Taraftar Hakları Derneği (THD) yapacak, Taraf-Der (Taraftar Hakları Dayanışma Derneği) de  destek vererecek.

‘Renklerimiz farklı ama sorunumuz aynı’ ve ‘Bütün renkler güzeldir’ sloganlarıyla yapılacak etkinlikte sunumlar, futbol, atölye çalışmaları ve münazaralar ve açık hava sinemasın da taraftar filmleri gösterimleri yapılacak. Buluşmaya destek ve katkı vermek isteyen taraftarlar info@fanseurope.org’e yazabilecek.

UEFA’NIN RESMİ TARAFTAR MUHATABI
FSE, Avrupa kıtasından 48 ülkeden taraftarların üyelikleriyle oluşan bağımsız, temsilcili, demokratik ve halk tabanlı bir dernek. Taraftarların yaşadığı ortak sorunların sözcüsü olma ve taraftarlar ile futbolu yöneten kurumlar arasında iletişimi kurma, bu anlamda bir köprü vazivesi görme amacındaki FSE aynı zamanda kulüp ve milli takımlar düzeyinde Avrupa’daki uluslararası karşılaşmalarda taraftarlara bilgi vermek ve maç öncesi, esnası ve sonrasında destek sağlamayı hedefliyor.

FSE bünyesindeki avukatları ağı, ayrımcılık karşıtı departman ve taraftar elçiliği aracılığı ile çeşitli konularda kampanyalar örgütlüyor.

FSE, UEFA’nın da resmi diyalog ortağı. Halihazırdaki yönetimde Danimarka, Hollanda, Rusya, İngiltere, Almanya, Belçika ve Kuzey İrlanda taraftar örgütlerini temsilen adaylar bulunurken Türkiye’den da Taraf-Der üyesi Başar Yarımoğlu yönetimde.

14-17 Temmuz tarihlerinde İzmir'de yapılacak toplantıya, FSE'ye üye 48 ülkeden bin civarında taraftarın katılması bekleniyor.

Avrupa Futbol Taraftarları Derneği, 2012 yılında da İstanbul'da 1907 ÜNİFEB'in ev sahipliğinde İstanbul'da toplanmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle