Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Avrupa'dan, Türkiye'ye geleceklere uyarı

  Hürriyet Haber
  16.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme: 16.03.1999 - 00:01

  Belçika, İngiltere, Almanya ve Avusturya, Türkiye'ye gelmeyi planlayan vatandaşlarını terör eylemleri karşısında dikkatli olmaları yolunda uyardı. Belçika Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'de bulunan Belçika vatandaşlarına olası terör saldırılarına karşı dikkatli olmaları uyarısında bulundu. Bakanlık açıklamasında, ‘‘Türk yetkililer tehlikeyi asgari düzeye indirmek için gereken her şeyi yapıyorlar ancak, yeni saldırıların gerçekleşmesi olasılığı gözardı edilemez’’ denildi.

  İngiltere Dışişleri Bakanlığı da yayınladığı bildiride İngiliz turistleri uyardı. Bildiride, ‘‘Ziyaretçilerin çoğu Türkiye'ye sorunsuz gezilerin keyfini çıkartıyor. Bununla beraber iyice önlem alın ve ülkenin bazı bölgelerini ziyaret etmenin tehlikelerinden haberdar olun’’ denildi.

  Alman Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü ise PKK'nın yaptığı tehditlerin çok ciddi olduğunu ve vatandaşlarının risk konusunda dikkatli olması gerektiğini bildirdi. Avusturya Dışişleri Bakanlığı da Türkiye'yi ‘‘riskli ülke’’ olarak tanımlayarak, kendi yurttaşlarına, Doğu ve Güneydoğu bölgelerine gitmelerinin kendileri için tehlikeli olabileceği uyarısında bulundu.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı