« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avrupa'da üçüncüyüz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Serdar Bilgili, şirketleşme konusuna açıklık getirdi:

Siyah beyazlı kulübün başkanı, ‘‘Şirketleşme için inceleme yapıldı. M.United ve Barcelona'dan sonra Avrupa'nın en büyük 3. takımıyız. Bunu biz değil, rakamlar söylüyor’’ dedi.

Hesap ortada

Siyah beyazlı kulübün başkanı Serdar Bilgili, dünyanın her yerinde geçerli formüllerle yapılan hesaplamalar sonucu Beşiktaş'ın gerçek değerinin ortaya çıktığını söyledi. Bilgili, ‘‘Manchester United ve Barcelona gibi devlerin ardından Avrupa'nın üçüncü sırasını elde edecek ekonomik güce sahibiz’’ diye konuştu.

İpotek etmiyoruz

Beşiktaş'ın 5 yıl önce şirketleştiğini 2001 yılı itibariyle halkla hisse bazında da bütünleşeceğini ifade eden Bilgili, ‘‘Bizim yaptığımız şirketleşme ve halka arz organizasyonları, dünyanın her yerinden kabul gören cinsten. Biz, geleceğimizi ipotek etmiyoruz. Bizimle anlaşma yapan Avrupa ve Amerikalı şirketler riskimize de ortak olacaklar’’ dedi.

Örnek olacak

Yapılan şirketleşme ve halka arz organizasyonunun bir çok kulübe örnek olacağını ifade eden Bilgili şöyle devam etti: ‘‘Bu iş bir matematiktir. Yabancı uzmanlara incelettik ve bu sonuca vardılar. Beşiktaş dünyanın her yerinde geçerli olan hesaplama tekniği ile yaplan inceleme sonucu Avrupa'nın üç kulübünden biri oluyor. Bunu biz değil, rakamlar söylüyor.

Değişimin adımı

Halka arzla yetinmeyeceğiz. Bunun devamı var. Bir yandan sportif başarı gelecek, diğer yandan tesisleşme ve büyüme sürecek. Beşiktaş her kulübe örnek olacak bir yeniden yapılanma içinde. Sözünü verdiğimiz değişimin en büyük adımını attık. Kongre üyelerimiz de bu konuda bize destek verdi. Artık her şey daha hızlı gelişecek.’’

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz