« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Avrupa'da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ediyoruz"

Wushu Federasyonu, 4. Dünya Gençler Şampiyonası'na katılacak milli takım yetkilileri ve sporcularına iftar yemeği verdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Çin'in Macau kentinde, 17-25 Eylül tarihleri arasında yapılacak şampiyonaya hazırlanan Genç Milli Takım, Türkiye Wushu Federasyonu yönetim kurulu üyeleri ve davetli misafirler Hacı Hüsrev Restaurant'ta biraraya geldi.

Yemekte, Türkiye Wushu Federasyonu Başkanı Abdurrahman Akyüz, İkinci Başkanı Ahmet Tunç, Asbaşkanlardan Ebubekir Şahin, Rıdvan Duran, Yusuf İnci, Mücahit Demirtaş, Önder Karan, Gürkan Avcı ve diğer yönetim kurulu üyeleri yer aldı.

Yemekte konuşan federasyon başkanı Abdurrahman Akyüz, Türkiye olarak Avrupa'da wushunun bayrağını en iyi şekilde taşıdıklarını belirterek, şöyle konuştu:
“Bugün her bir çocuğumuz, bu işe gönül vermiş her genç sporcumuz, Avrupa coğrafyasında wushuda en elit sporcular olarak yetişiyor. Avrupa ve dünya platformlarında dereceler elde ediyor. Antrenörlerimizin karşılık beklemeden gece gündüz çalışması sonucunda milli takımlara çok kaliteli sporcular geldi. Onlardan eylül ayında Macau'da düzenlenecek Dünya Gençler Wushu Şampiyonası'nda, takım olarak kürsünün en üstüne çıkmasını bekliyorum.”

Federasyon ikinci başkanı Ahmet Tunç da konuşmasında, Müslümanların dünyada baskılara maruz kaldıklarını vurgulayarak, “Müslümanların yaşadığı coğrafyalarda, İslam düşmanlarının uyguladığı baskı rejimleri nedeniyle yaşanan katliamlara şahit oluyoruz. Biz şuurlu Müslüman Türk insanı olarak onları hatırlamalı ve Müslüman kardeşlerimize spor camiası olarak dua etmeliyiz” ifadesini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler