Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Avrupa'da tatsız kayak

  Hürriyet Haber
  21 Ocak 1999 - 00:00Son Güncelleme : 21 Ocak 1999 - 00:01

  Avrupa'daki kayak merkezlerine giden tatilciler, suni karda kayak yapmak zorunda kaldı. Dünyanın en ünlü kayak merkezi Courchevel'de bile yetersiz kar yağışı, tatilcilerin neşesini kaçırdı. Türkiye’de tatili yapanlar ise lapa lapa karda kaymanın keyfini sürdü.

  Uludağ, Kartalkaya, Erciyes ve Palandöken'de lâpa lâpa yağan kar altında ve doğal bir ortamda kayak yapılırken, Fransız Alpleri'ndeki Courchevel Kayak Merkezi başta olmak üzere, yurt dışını tercih edenler, suni karla yetinmek zorunda kaldı.

  SUNİ KAR

  Ünlü simaların da aralarında bulunduğu Türkler, dünyanın en ünlü Courchevel Kayak Merkezi'nde bu yıl hayal kırıklığına uğradı. Kar yağışının yetersiz olması nedeniyle kayak pistlerine zorunlu olarak suni kar atıldı. Avrupa'daki diğer kayak merkezlerinin durumu da Courchevel'den farklı olmadı. Avrupa'daki kayak merkezlerine gitmek için bunca zahmete girip masraf yapan ünlü Türk zenginleri, lapa lapa kar altında ve doğal bir ortamda kayak yapmanın zevkini tadamadı.

  TÜRKİYE'DE ÇİFTE BAYRAM

  Uludağ'da bayramın ilk günü başlayan kar yağışı aralıklarla devam ederken, bayram öncesi 30 santim olan kar kalınlığı 60 santime yükseldi. 13'ü kamuya ait 6 bin yatak kapasiteli 28 turistik tesiste doluluk oranı yüzde 75 seviyesinde kaldı. Tatil için 'Beyaz Cennet'i seçenler gönüllerince bir tatil yapma olanağı buldu.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı