« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avrupa'da rövanş haftası

Avrupa Voleybol Kupalarında yer alan 6 Türk takımı, bu hafta sahalarında rövanş mücadelesi verecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Avrupa Bayanlar Şampiyonlar Ligi 12'li Play-Off Grubu 2. maçlarında Eczacıbaşı Vitra, Fransa'nın RC Cannes, Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom ise Polonya'nın Aluprof takımını konuk edecek. Eczacıbaşı Vitra, RC Cannes ile deplasmandaki ilk maçı 3-0 kazanırken, Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom da Polonya ekibini 3-1 yenmişti. Bu 2 takım, rövanş maçlarında galip gelmeleri halinde kupada 6'lı Play-Off Grubuna yükselecek. Yenilirlerse her iki maçta da “altın set” uygulamasına gidilecek. Altın seti alan taraf tur atlayacak.

Bayanlar CEV Kupası Dörtlü Finalleri'nde Galatasaray Medical Park, ilk maçta 3-2 yenildiği Avusturya'nın Post takımıyla karşılaşacak. Sarı-kırmızılı ekip, rövanşta yenilirse kupadan elenecek, galip gelirse durum 1-1 eşitleneceği için altın set uygulamasına gidilecek. Altın seti kazanan taraf Çalenç Turu'nda mücadele etme hakkı kazanacak.

Bu kupadaki diğer Türk takımı Beşiktaş ise ilk maçta 3-1 yenildiği İtalyan Chateau Dax ile karşılaşacak. Siyah-beyazlı takım da yenilmesi halinde elenecek, yenmesi durumunda ise altın set oynayacak. Altın seti kazanan taraf Çalenç Turu'na yükselecek.

Erkekler CEV Kupası Çalenç Turu'nda ter döken Ziraat Bankası, sahasında Bulgaristan'ın CSKA Sofya takımı ile karşılaşacak. İlk maçı 3-2 kaybeden Türk temsilcisinin yarı finale yükselebilmesi için bu maçta galip gelmesi gerekiyor. Ziraat Bankası'nın galip gelmesi durumunda yine altın set uygulamasına gidilecek ve seti alan taraf yarı finale yükselecek.

Son olarak GM Capital Erkekler Çalenç Kupası Dörtlü Finalleri'nde Arkas Spor, Rusya'nın Fakel takımını konuk edecek. Arkas Spor, ilk maçta 3-1 yenildiği rakibi karşısında galip gelir ve altın seti de alırsa yarı finale yükselecek. Rus ekibinin galip gelmesi durumunda ise Arkas Spor elenecek.

Kupalarda bu hafta Türk takımlarının maç programı şöyle:

9 Şubat Çarşamba:
17:30 Eczacıbaşı Vitra - RC Cannes (İstanbul Burhan Felek)
20:30 Galatasaray Medical Park - Post (İstanbul Burhan Felek)
19:00 Arkas Spor - Fakel (İzmir Atatürk)
10 Şubat Perşembe:
18:30 Ziraat Bankası - CSKA Sofya (TVF Başkent)
19:00 Beşiktaş - Chateau Dax (İstanbul Akatlar)
19:00 Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom - Aluprof (İstanbul Burhan Felek)

İlişkili Haberler