Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avrupa'da çifte şampiyonluk

Avrupa Kros Şampiyonası'nda madalya sıralamasında 2. sırada yer alan Türkiye, 21 yıldır düzenlenen şampiyonada bir çok "ilk"i bir arada yaşadı

AA
SON GÜNCELLEME

Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamaya göre 14 Aralık'ta Bulgaristan'ın Samokov kentinde düzenlenen 21. Avrupa Kros Şampiyonası'nda Türk atletizmi, "ilkler"i yaşadı.
Büyük erkeklerde Polat Kemboi Arıkan ve genç bayanlarda Emine Hatun Tuna'nın altın, büyük erkeklerde Ali Kaya'nın gümüş madalya kazandığı şampiyonada Türkiye, toplam madalya sıralamasında 2'nci sırada yer aldı. Büyük erkeklerde Avrupa şampiyonluğunu elde eden Milli Takım, 23 yaş altı bayanlar ve genç erkeklerde 3'üncü oldu.

Açıklamaya göre, 21 yıldır düzenlenen şampiyonada büyük erkeklerde ilk kez takım halinde şampiyonluk elde edildi. Türkiye, Portekiz'in ardından, ferdi olarak altın ve gümüş madalyayı aynı anda kazanan ikinci ülke, İspanya ve Portekiz'in ardından ise ferdi ve takım olarak aynı anda altın madalya alan üçüncü ülke oldu.

Genç bayanlarda altın madalya alan Emine Hatun Tuna, Elvan Abeylegesse ve Binnaz Uslu'nun ardından, genç bayanlarda Avrupa şampiyonluğuna uzanan 3'üncü Türk sporcu olmayı başardı.
Ayrıca 23 yaş altı bayanlarda, ilk kez takım halinde 3'üncü olundu. Genç erkeklerde ise ilk kez takım halinde bronz madalya elde edildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler