« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Avrupa'da başarılı olabilcek düzeydeyiz'

LeMans Başantrenörü Kunter: "Türkiye'deki takımların pek çoğu Avrupa'da önemli başarılar elde edebilecek düzeyde"

A.A
SON GÜNCELLEME

Fransa Birinci Basketbol Ligi'nde (LNB Pro A) mücadele eden Le Mans'ın Başantrenörü Erman Kunter, Türk basketbolunun iyi yolda olduğunu belirterek, "Türkiye'de ki takımların pek çoğu Avrupa'da önemli başarılar elde edebilecek düzeyde" dedi.

Erkekler FIBA EuroChallenge Kupası J Grubu'nun son maçında Muratbey Uşak Sportif ile karşılaşan Fransa Birinci Basketbol Ligi ekiplerinden Le Mans'ın Türk Başantrenörü Erman Kunter AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye Basketbol Ligi'nin Avrupa'nın en zorlu ligleri arasında yer aldığını söyledi.

"Basketbolumuz iyi yolda" diyen Kunter, bu sezon ligin çok çekişmeli geçtiğini, başa oynayan takımların kalitesinin pek çok Avrupa takımından daha iyi olduğunu ifade etti.

Kunter, " Eskiden 3-4 takım arasında geçen lig bu yıl daha çekişmeli hale geldi. 7-8 takım başa oynuyor, diğer takımlar da bu takımlardan çok aşağıda değil. Türkiye Basketbol Ligi çok çekişmeli bir lig. Türkiye'de ki takımların pek çoğu Avrupa'da önemli başarı elde edebilecek düzeyde" dedi.

KUNTER: LİGE SAKATLIKLARLA BAŞLADIK

"Önemli 3-4 oyuncumuz hazırlık döneminde sakatlandı, ilk maçlarda bu oyuncularımızı hiç kullanamadık, uzun dönem eksik sahaya çıktık. Bu da takımın diğer oyuncularının üzerine fazla yük verdi. Zor bir sezon geçiriyoruz. Hala önemli iki sakatımız var, bir tanesi Mayıs'a kadar oynayamayacak. Bir kere işler ters gidince zor toparlanıyor. Kupada finali son top kadar getirdik, şimdi lige önem vereceğiz. Henüz ligin ortasındayız."


Bunları da Beğenebilirsiniz