GeriAvrupa Zschaepe`nin dördüncü avukatı iş başı yaptı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zschaepe`nin dördüncü avukatı iş başı yaptı

Zschaepe`nin dördüncü avukatı iş başı yaptı
refid:29481858 ilişkili resim dosyası

Sekizi Türk on kişinin öldürüldüğü Nasyonel Sosyalist Yeraltı Terör Örgütü (NSU) davasının baş sanığı Beate Zchaepe’nin yeni avukatı Mathias Grasel bugün ilk kez duruşmaya çıktı.

Zchaepe’nin duruşma başlangıcında sadece yeni avukatını selamlayıp, diğer üç avukatını görmemezlikten gelip, yeni avukatının yanına oturduğu gözlendi.

Yeni avukat Münihli Mathias Grasel, duruşmanın başında dosyaları incelemek için kendisine süre verilmesi açısından duruşmalara üç hafta ara verilmesini istedi. Grasel, dilekçesinde süren davalara takip edip, dosyalara incelemesinin olanaksız olduğunu neden olarak gösterdi.

BİR HAFTA ARA VERİLDİ

Avukatın talebi üzerine karar için duruşmaya ara veren mahkeme heyeti, kararını yazılı olarak açıkladı. Karara göre, duruşmaların yeni avukatın istediği gibi ilk etapta üç hafta değil 14 Temmuz’a kadar verilecek. Duruşmaya 14 temmuz saat 9.30’da devam edilecek. Ayrıca 22 temmuz ve 30 Temmuz’daki duruşmalar iptal edildi. Böylece mahkeme heyeti yeni avukatın talebini kısmi de olsa uygun gördü. Ağustos’ta adli tatile girecek olan mahkemede duruşmalara bir ay ara verilecek. Bu günkü duruşmaya devam edilmedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle