GeriAvrupa Zschaepe 4. avukatıyla duruşmaya katıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zschaepe 4. avukatıyla duruşmaya katıldı

Zschaepe 4. avukatıyla duruşmaya katıldı
refid:29553655 ilişkili resim dosyası

Neonazi cinayetleri davasında şimdiye kadar üç avukatla savunulan başsanık Beate Zschaepe, son duruşmaya dördüncü avukatı Mathias Grasel ile çıktı. Bu şekilde Zschaepe'yi 3 avukatıyla birlikte toplam dört avukat savunmuş oldu.

Duruşmada suskunluğuna devam eden Zschaepe, sandalye değişikliği yaptı; yeni avukatı ve sanıklardan Andre E.'nin bir avukatının arasına oturan Zschaepe, bir bakıma diğer üç avukatıyla arasına set çekmiş oldu. Zschape, son aylarda üç avukatından sürekli şikayetçi oluyordu.

Kısa süre önce atanan avukat Grasel'in hazırlanmak istediği gerekçesiyle yaptığı başvuru üzerine duruşmalara bir hafta ara verilmişti. Son duruşmada ise mahkeme yönetimi delil toplamaya devam etti. Diğer bir sanık Holger G.'nin Neonazi cinayetlerinden sorumlu tutulan Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü üyesi Uwe Böhnhardt için almaya çalıştığı sahte pasaport gündeme geldi. G.'nin Böhnhardt'a benzemek için saçlarını ekstra kısa kestirdiği ifade ediliyor. 2011 yılının Mayıs ayında başvurusu yapılan söz konusu pasaport, Haziran ayında teslim alındı.

Beş ay sonra da terör örgütü ortaya çıktı ve pasaport ele geçirildi. NSU terör örgütü, sekizi Türk olmak üzere toplam 10 cinayetten, iki bombalı saldırı ve 15 banka soygunundan sorumlu tutuluyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle