GeriAvrupa Zsa Zsa Gabor'un kızı öldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zsa Zsa Gabor'un kızı öldü

Zsa Zsa Gabor'un kızı öldü
refid:27908112 ilişkili resim dosyası

Macar asıllı Amerikalı aktris Zsa Zsa Gabor'un Condrad Hilton ile evliliğinden olan kızı ve tek çocuğu Francesca Hilton öldü.

Basın sözcüsü Edward Lozzi, Francesca Hilton'un Los Angeles'ta Cedars-Sinai Tıp Merkezi'nde 67 yaşında hayata veda ettiğini söyledi.

Lozzi, Francesca Hilton'un ölüm sebebinin kalp krizi ya da inme olduğunu belirtirken, olaydan birkaç dakika önce kendisiyle telefonda görüştüğünü ifade etti.

New York'ta 1947 yılında dünyaya gelen Francesca Hilton, oyunculuk, fotoğrafçılık ve yazarlık yapmış, 1980'ler ve 1990'ların büyük bölümünde halka açık etkinliklerde annesi Zsa Zsa Gabor'un yanında yer almıştı.

Francesca Hilton, "Forever Fabulous", “Pterodactyl Woman From Beverly Hills" ve "Liz: The Elizabeth Taylor Story" filmlerinde rol almıştı.

İlk evliliğini Türk siyasetçi Burhan Asaf Belge ile yapan Zsa Zsa Gabor, 1936 yılında Macaristan Güzeli seçilmiş, Hollywood'a geldikten sonra döneminin en güzel ve çekici kadınlarından biri olarak anılmış, 1958 yılında "En Göz Alıcı Aktris" kategorisinde Altın Küre kazanmıştı.

"Moulin Rouge" ve "Queen of Outer Space" filmlerinde başrol oynayan Zsa Zsa Gabor'un, 2002 yılında geçirdiği trafik kazasında yaralandıktan sonra sağlığının kötüleştiği biliniyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle