GeriAvrupa Yurt dışındaki Türklere ‘emeklilik danışmanlığı’ uyarısı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yurt dışındaki Türklere ‘emeklilik danışmanlığı’ uyarısı

Yurt dışındaki Türklere ‘emeklilik danışmanlığı’ uyarısı

Türkiye’nin Kopenhag Büyükelçiliği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müşaviri Ali Rıza Önay, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarına yönelik sosyal güvenlik ve emeklilik danışmanlığı firmalarına yönelik uyarılarda bulundu.

KOPENHAG Büyükelçiliği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müşaviri Ali Rıza Önay, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının borçlanarak Türkiye’den emekli olmasıyla ilgili bilgiler verdi. Son zamanlarda vatandaşların borçlanma işlemlerini takip etmek için türeyen ‘sosyal güvenlik uzmanı’ ya da ‘emeklilik danışmanlık’ hizmetlerine yönelik uyarılarda bulunan Önay, gurbetçilerin bu konuda uyanık olmasını, çok sayıda şikayet aldıklarını söyledi.
Bu tür şirketlerin ‘ücretsiz danışmanlık’ ve ‘işlemlerinizi çabuk yaparız’ diyerek vatandaşları kandırmaya çalıştığını belirten Önay, şunları söyledi: “İstismarcılar türlü bahaneler üreterek ücret talep ediyor. Bu çok üzücü. Yurt dışındaki vatandaşlarımızın emeklilik işlemlerini kesinlikle resmi kanallar üzerinden yaptırmalarını özellikle istirham ediyorum. Bu tür istismarcılara meydan bırakılmaması lazım. Onların bu tür konularda vatandaşlarımızın duygularını, haklarını istismar etmelerini kesinlikle istemeyiz. Bu konuda vatandaşlarımızın uyanık olmasını özellikle istirham ediyorum.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle