Yılbaşı gecesinin alternatifi Yunan adaları

AA
27.12.2014 - 14:01 | Son Güncelleme:

Ege kıyılarına yakın konumdaki Yunan adaları, yaz aylarının ardından kış döneminde de Türk turistlerin uğrak noktası haline geldi. Midilli, Kos ve Sisam adalarındaki tesisler de alternatif arayan Türkler'i ağırlamaya hazırlanıyor.

Türk turizminin önde gelen merkezlerinden Çeşme'den kalkan hızlı feribotlarla 15 dakikada ulaşım sağlanabilen Sakız Adası'ndaki turizmciler, yılbaşı gecesi için umutlu.

Sakız Adası Kiralık Odalar ve Pansiyoncular Birliği Başkanı Dimitris Kytrilakis, adanın Türkiye'ye en yakın yabancı turistik merkez olduğunu, tatilini yurt dışında geçirmek isteyenler için ulaşımı en kolay seçenekler arasında yer aldığını bildirdi.

Adanın tarihi ve turistik güzellikleriyle Türk turistlerin ilgisini çektiğini ifade eden Kytrilakis, geçen yıl getirilen "kapıda vize" uygulaması sayesinde rakamların artmaya başladığına dikkati çekti.

Kytrilakis, yılbaşı gecesi için de Türk turist ilgisinin memnuniyet verici olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Türkiye'de özellikle yeni yıla farklı bir ülkede girmek isteyen insanlar Sakız Adası'nı tercih ediyor. Konaklama, restoran, eğlence ve fiyatlar bakımından daha iyi seçenekler sunuyoruz. Yılbaşı gecesi için Türkiye'den bine yakın rezervasyon aldık. Tesislerin tamamına yakınının dolacağını söyleyebiliriz."

YILBAŞI İÇİN EK SEFER
Adaya feribot çalıştıran seyahat acenteleri de yılbaşı için ek seferler koydu.

Seyahat acentesi yöneticisi Nezihe Ertürk, Sakız Adası'ndaki tüm otellerin yılbaşına günler kalmasına rağmen dolduğunu bildirdi.

Çeşme Otelciler Birliği Başkan Yardımcısı Yakup Demir ise Çeşme'de kış sezonunda açık olan otellerin yılbaşı gecesi için yüzde 100'e yakın oranda doluluğa ulaştığını söyledi.

"İlçedeki tesisler yılın son gecesinde 2 bine yakın kişiyi ağırlayacak" diyen Demir, ayrıca başka Sakız ve Midilli olmak üzere Yunan Adaları'nı tercih eden Türk turist sayısının da arttığını sözlerine ekledi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı