GeriAvrupa Yeni iddia ortalığı karştıracak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeni iddia ortalığı karştıracak

Yeni iddia ortalığı karştıracak
refid:28658838 ilişkili resim dosyası

ABD’de Wade Robson (32) ve James Safechuck (36) isimli iki adam henüz çocukken “Pop’un kralı” lakaplı ünlü şarkıcı Michael Jackson tarafından defalarca taciz edildiklerini iddia etti ve 2009 yılında hayatını kaybeden ünlü sanatçının 1.5 milyar dolarlık mirasından tazminat almak için dava açmaya hazırlandıklarını açıkladı.

Los Angeles Yüksek Mahkemesi yargıçlarından Mitchell Beckloff’un Salı günü Robson ve Safechunk’ın iddialarını dinleyeceği ve davanın kabul edilip edilmeyeceğine karar vereceği belirtildi.

Yeni iddia ortalığı karştıracak

İkilinin avukatları Jackson’ın geçmişte taciz ettiği 20 kişiyi susturmak için toplam 200 milyon tazminat ödediğini de iddia etti.

EVLİLİK CÜZDANI VERMİŞ

New York Post gazetesi konu ile ilgili haberinde Safechunk’un ünlü şarkıcı ile tanıştığında 8 yaşında olduğunu ve tacizlerin bu tarihten yaklaşık bir yıl sonra başladığını iddia ettiğini açıkladı.

Yeni iddia ortalığı karştıracak

Dava dilekçesinde Jackson’ın Safechunk’a bir “Evlilik cüzdanı” ve “alyans”” verdiği ve bunları “Sonsuz aşklarının bir simgesi olarak saklamasını söylediği” de belirtildi. Ayrıca Jackson’ın Safechunk’a sürekli kendisine eş kıyafetler giydirdiği ve onun beynini yıkayarak “Aralarında yaşananların karşılıklı bir aşk ilişkisi olduğuna inandırdığı” da iddia edildi.

JUSTIN TIMBERLAKE VE BRITNEY SPEARS’IN KAREOGRAFI

Justin Timberlake ve Britney Spears’ın kareografı olark çalışan Robson’ın ise henüz beş yaşında bir çocukken tanıştığı Jackson tarafından ünlü şarkıcının Neverland isimli çiftliğinde taciz edildiği iddia edildi.

2005 yılında Jackson’a karşı açılan taciz davasında ifade veren ve bu ifadesinde Jackson’ı savunan ve “Asla tacize uğramadığını” söyleyen Robson, “22 yıldır bir yalanı yaşadığını” söyledi ve ilk kez 7 yaşındayken ünlü şarkıcının tacizine uğradığını iddia etti.

New York Post eğer dava kabul edilirse Michael Jackson’ın hizmetçiliğini yapan Blanca Francia isimli kadının da Jakson’ı 9 yaşındaki Robson’la birlikte duş alırken ve onunla yarı çıplak yataktayken gördüğüne dair ifade vereceğini de açıkladı.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle