GeriAvrupa Yeni hükumet göreve başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeni hükumet göreve başladı

Yeni hükumet göreve başladı
refid:29620994 ilişkili resim dosyası

Almanya'nın Bremen Eyaleti’nde geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan seçimler sonunda kurulan Sosyal Demokrat Parti (SPD) ve Yeşiller Partisi arasındaki koalisyon hükumeti görevine başladı. Yeni kabinede başbakan ile birlikte SPD'den 5, Yeşiller Partisinden 3 bakan görev aldı.

Eski Başbakan Jens Böhrnsen'in seçimlerden sonra istifa etmesi nedeniyle bu göreve Dr. Carsten Sieling aday gösterildi.

Mecliste yapılan oylamayla SPD'li Dr. Carsten Sieling eyaletin yeni Başbakanı seçildi. 83 koltuklu mecliste Sieling 46 'Evet' oyu aldı.

Koalisyon hükümeti şu isimlerden oluştu:
(SPD) Dr. Carsten Sieling (Başbakan ve Büyükşehir Belediye Başkanı ), Ulrich Mäurer (İçişleri Bakanı), Claudia Bogedan (Çocuk ve Eğitim Bakanı), Eva Quante-Brandt (Bilim, Sağlık ve Tüketici Koruma Bakanı), Martin Günthner (İş, Liman, Anayasa ve Adalet Bakanı), (Yeşiller Partisi) Karoline Linnert ( Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı), Anja Stahmann (Gençlik, Kadın, Uyum ve Spor’dan sorumlu Sosyal İşler Bakanı) ve Joachim Lohse (Çevre, Ulaşım ve İmar Bakanı).

Başbakan ve bakanlar yeminden sonra göreve başladı.

BAYRAM PROGRAMI İLK KATILDIĞI ETKİNLİK OLDU

Eyaletin yeni Başbakanı ve Belediye Başkanı Dr. Carsten Sieling göreve başladıktan sonra katıldığı ve himaye etiği ilk etkinlik Bremen Belediye Binası'nda düzenlenen Ramazan Bayramı programı oldu.

Başbakan Dr. Carsten Sieling Bremen Eyaleti'ni en iyi doğru şekilde yöneteceklerini, eyaletin kalkınması için daha çok çalışacaklarını söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle