GeriAvrupa Yeni bir “Muggle” arıyorlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeni bir “Muggle” arıyorlar

Yeni bir “Muggle” arıyorlar
refid:29592104 ilişkili resim dosyası

İngiltere’de senaryosunu Harry Potter kitapları yazarı J. K. Rowling’in kaleme aldığı, “Fantastik Yaratıklar ve Onların Bulunabileceği Yerler” isimli filmde Oscarlı oyuncu Eddie Redmayne ile birlikte kamera karşısına geçmeyi isteyen binlerce küçük kız “Modesty” rolü için düzenlenen seçmelere katıldı.

Filmin yapımcısı Warner Bros “Filmde insanların içini görmeyi ve onları anlamayı başarabilen Modesty karakterini canlandıracak 8 – 12 yaş arası bir kız çocuğu arıyoruz” dedi.

Başkent Londra’daki Excel Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen seçmelerde şansını denemek isteyen kızlardan bazıları sabaha karşı üçte mekanın kapısında sıraya girmeye başladı.

Yazar J.K. Rowling de seçmelerle ilgili heyecanını saklamadı ve Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Yeni Modesty’mizle tanışmak için sabırsızlanıyorum” dedi.

HARRY POTTER’IN HİKAYESİNDEN 70 YIL ÖNCESİNDE GEÇİYOR

Yeni film, Harry Potter’ın Büyücülük Okulu Hogwarts’ta okuduğu ders kitaplarından birine dayanıyor. Potter’ın hikayesinin başlangıcından 70 yıl kadar öncesini anlatan filmin ana karakteri büyülü yaratıklarla ilgilenen bir zoolog olan Newt Scamander.

New York’ta geçen hikaye yazar J. K. Rowling’in kaleme aldığı ilk senaryo.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle