GeriAvrupa YEE’den ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ etkinliği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YEE’den ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ etkinliği

YEE’den ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ etkinliği

Amsterdam Yunus Emre Enstitüsü (YEE), 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi.

YEE’den ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ etkinliğiETKİNLİĞE, YEE Müdürü Abdullah Altay’ın yanı sıra Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, Türkiye’nin Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan, Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Bölümü Uzmanı Sabire Nur Banu Öztürel, Türk Hava Yolları’nın Hollanda Müdürü Cengiz İnce Osman, Türk vatandaşları ve Hollandalılar katıldı. “Engelli olduğumuz için değil, engel olmadığınız için buradayız” temalı etkinlikte Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan, “Engel, engel değildir aşıldığında” tematik filmi gösterildi.
Etkinlikte, Türkiye’den katılan görme engelli müzisyen kardeşler Selim ve Kerim Altınok, down sendromlu, otistik, omurilik felçli ve işitme engelli çocuklara piyano öğreten Arnavut asıllı piyanist Linda Kaso ile Hollandalı görme engelli müzisyen Bert Loussen, Türk müziği ve batı müziğine ait eserleri sundu.

YEE’den ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ etkinliği

‘AZİM VE KARARLILIKLA’
Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, toplumsal sorumluluk ve duyarlılık göstergesi olan etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere ve katılanlara teşekkür etti. Dişli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajındaki, “Engelleri aşmak bir inanç meselesidir, başarının anahtarı ise öncelikle inanmaktır” sözlerini hatırlatarak, “Engelliler konusunda gerek toplumsal düzeyde gerek yönetim kademelerinde duyarlılığının dünya çapında daha da artırılması insan olmanın, insan şuuruna sahip olmanın bir gereğidir” dedi.
Türkiye, Hollanda ve dünyanın başka yerlerinde de tablonun aynı olduğunu belirten Dişli, şöyle dedi: “Altınok kardeşler gibi başarılarıyla bizleri gururlandıran, azim ve kararlılıklarıyla hepimize ilham kaynağı olan engelli kardeşlerimizin, sporda, sanatta, edebiyatta, siyasette, eğitimde, sivil toplumda, iş dünyası gibi hayatın tüm alanlarında tüm zorluklara rağmen sergiledikleri mücadele, gerçekten takdire şayandır.”

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (04.12.2018)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle