GeriAvrupa Yasmin Levy: Türkiye benim ikinci vatanım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yasmin Levy: Türkiye benim ikinci vatanım

Yasmin Levy: Türkiye benim ikinci vatanım
refid:27109690 ilişkili resim dosyası

İsrailli ünlü sanatçı Yasmin Levy, Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde sevenleri ile buluştu.

Levy, Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında İspanyol flamenkosunu, Arjantin tangosunu ve Portekiz fadosunu yansıtan müziğini hayranlarına büyüleyici bir şekilde sergiledi. Levy performansının yanı sıra sade ve şık beyaz kostümü ile de seyircilerin beğenisini kazandı. Performansına "Sevda" şarkısı ile başlayan Levy, "Cada Dia" şarkısından sonra Türkçe ve İngilizce hoşgeldiniz konuşmasını yaptı.

"BANA GİTME DEDİLER AMA BURADAYIM"
Açılış konuşmasında, seyircilerini selamlayan ve Türkiye'de olmaktan memnuniyetini dile getiren Yasmin Levy, "Ben bir politikacı değilim ama şunu söylemek benim için çok önemli, Gazze ve İsrail ve yaşanan durumlardan dolayı bir sürü eşim dostum, Türkiye'ye gitme dedi. Ama bu gönül bunları dinlemiyor, burada olduğum için çok mutluyum ve kalpten söylüyorum, Türkiye benim ikinci vatanım" dedi. Alkışlar eşliğinde konserine devam eden Levy, "Naci en Alamo", "Hsta Simpre Amor", "La Alegria", "Me Voy", "Una Noche Mas" ve "Firuze" parçalarından sonra bir sürpriz yaptı ve sahneye Zülfü Livaneli'yi davet etti.

"YURTTA BARIŞ DÜNYADA BARIŞ İNSANLARIYIZ"
"Yiğidim Aslanım Burda Yatıyor" ve "San Ton Metanasti (Kardeşim Duymaz)" parçalarını birlikte seslendiren Levy ve Livaneli, Livaneli'nin biz "Yurtta Barış, Dünyada Barış"ın insanlarırıyız diyerek sahneden ayrılırması ardından dakikalarca alkışlandı. Yasmin Levy, ara vermeden devam ettiği konserini, "Adio Kerida", "La Cumparsita", "Libertad", "Olvidate de Mi" şarkıları ile devam etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle