GeriAvrupa Yanlışlıkla tahliye edildi, 11 kadın ve çocuğa...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yanlışlıkla tahliye edildi, 11 kadın ve çocuğa...

Yanlışlıkla tahliye edildi, 11 kadın ve çocuğa...

İngiltere’de infaz sisteminde meydana gelen bir karışıklık nedeniyle hırsızlık suçundan hüküm giydiği için bulunduğu cezaevinden yanlışlıkla tahliye edilen ve hapisten çıktıktan sonra 11 kadın ve çocuğa cinsel saldırıda bulunan John McCann, 33 kez müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

HIRSIZLIK suçundan hüküm giyen McCann, infaz sisteminde yapılan bir hata nedeniyle şubat ayında yanlışlıkla tahliye edilmişti. Cezaevinden çıktıktan sonra yoğun şekilde kokain ve alkol kullanmaya başlayan 34 yaşındaki McCann, ilk cinsel saldırısını nisan ayında Watford’da yaptı. McCann, iki hafta içerisinde Londra, Manchester ve Cheshire kentlerinde yaşları 11 ile 71 arasında değişen 11 kadın ve çocuğu silah zoruyla kaçırıp, defalarca cinsel saldırıda bulundu.

BAĞIMSIZ SORUŞTURULMALI
Daha sonra yakalanan McCann, yapılan yargılamanın ardından cuma günkü duruşmada silahla alıkoyma, cinsel istismar ve tecavüz suçlarından suçlu bulundu. Son duruşmada ise hakkındaki hüküm açıklandı ve McCann 33 kez hapis cezasına çarptırıldı. McCann’in en az 30 yıl cezaevinde kalması bekleniyor. Yargıç Andrew Edis, sanığı ‘klasik bir psikopat’ olarak nitelendirdi ve McCann’in yanlışlıkla tahliyesine neden olan sorunların araştırılması konusunda ‘bağımsız ve sistemli’ bir soruşturma yürütülmesi gerektiğini söyledi. Yargıç Edis, hüküm duruşmasında McCann’i ‘çocuklara yönelik bir tehdit’ ve ‘pedofil’ olarak tanımladı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle