GeriAvrupa Yahudi düşmanlığına o da ‘Hayır’ diyecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yahudi düşmanlığına o da ‘Hayır’ diyecek

Yahudi düşmanlığına o da ‘Hayır’ diyecek
refid:27045338 ilişkili resim dosyası

ALMANYA Yahudi Konseyi Merkezi, Berlin’in tarihi Brandenburg Kapısı’nın önünde, ülkede son zamanlarda artan Yahudi düşmanlığına dikkati çekmek ve kınamak amacıyla bir miting düzenleyecek.

14 Eylül’de yapılacak mitinge birçok ünlü isim destek verirken, Başbakan Angela Merkel de miting katılıp bir konuşma yapacak. Federal Basın ve İletişim Dairesi de Merkel’in antisemitizm mitingine katılıp konuşma yapacağını doğruladı.

Almanya Yahudi Merkez Konsey Başkanı Dieter Graumann, “Bizim için çok önemli bir mitinge Başbakan Angela Merkel’in destek vermesi çok önemli” dedi. Graumann, son haftalarda Almanya’da inanılmaz derecede Yahudi düşmanlığının artığına işaret ederek, “Almanya sokaklarında Yahudi düşmanlığı içeren işaretlerin ve parolaların bulunması bizleri şok ediyor” dedi.

SİNAGOGA SALDIRI
Wuppertal kentinde geçen hafta bir Sinagog’a molotofkokteyli atılmıştı. İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıları kınamak amacıyla Almanya’nın çeşitli kentlerinde düzenlenen protestolarda da Yahudi düşmanlığı içeren sloganlar atılıp pankartlar açılmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle