GeriAvrupa Wuppertall’da terörü lanetlediler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Wuppertall’da terörü lanetlediler

Wuppertall’da terörü lanetlediler

Almanya’nın Wuppertall kentinde ‘Vatanına Bayrağına Sahip Çık’ sloganıyla düzenlenen mitingde bir araya gelen Türkler, ellerindeki Türk bayraklarıyla yürüdü.

Bölgede faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa düzenlediği yürüyüş, şehir merkezindeki Alte Freiheit Meydanı’ndan başladı. Ellerinde bayraklar ve dövizler taşıyarak yürüyen yaklaşık 500 Türk, terörü lanetledi. Mitingin öncülerinden Türkiye Sevdalıları Wuppertal inisiyatifi sözcüsü Murat Güneş, yaptığı açıklamada, “Bizler ülkemizin dünya ülkeleri tarafından kıskaca alındığını, şantaja uğradığını görünce bayrağımıza, vatanımıza, sahip çıkmak istedik. Ülkemizin yalnız değil. Ülkemizi yönetenler aleyhine söylemlerde bulunulmasını kabul edemeyiz” dedi.

Wuppertall’da terörü lanetlediler
‘ÖRGÜTÜ AKLAMAYA ÇALIŞIYORLAR’
İstiklal Marşı okunarak başladıkları etkinlikte, komando marşı okuyup asker selamı vererek Türk ordusuna moral olmak istediklerini belirten Güneş, “Böylece ülkemize sahip çıktığımızı göstermek istedik. ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘Türk Kürt kardeştir PKK kalleştir’ gibi sloganlarla yürüdük. Bir kez daha vatanımızın yanında olduğumuzu gösterdik. ‘Türkiye’miz yalnız değildir’, ‘Hepimiz Mehmetçik’iz’ diye sloganlarımızı attık” diye konuştu.
Mitinge katılan Mustafa Özdemir de Alman basınının yalan haber yaparak insanları aldatmaya ve terör örgütlerini aklamaya çalıştığını belirterek, “Burada toplanan insanları bir kenara bırakın kendi içinizdeki insanlar bile size inanmıyor. Bizim ordumuz oradaki masum halkı terör örgütlerinden kurtarmak için gelmiştir” ifadesini kullandı.

Wuppertall’da terörü lanetlediler

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle