GeriAvrupa VW Başkanı Matthias Müller: Sancısız olmayacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

VW Başkanı Matthias Müller: Sancısız olmayacak

VW Başkanı Matthias Müller: Sancısız olmayacak

Dizel motorlu araçlarda egzoz gazı değerlerini düşük göstermek için bilgisayar yazılımıyla oynayan VW’yi zor günler bekliyor.

Skandalın ardından istifa eden Yönetim Kurulu Başkanı Martin Winterkorn’un yerine seçilen yeni Başkan Matthias Müller, çok açık konuştu. Şirketin merkezi Wolfsburg’ta dün yapılan toplantıda 20 bin kişiye hitaben konuşan Müller, şöyle dedi:
“Planlanan tüm yatırımları gözden geçiriyoruz. Acil veya gerekli olmayan yatırımları durduracağız veya erteleyeceğiz. Çok açık konuşuyorum. Bu dönem sancısız geçmeyecek. Ama işyerlerinin geleceğini korumak için var gücümüzle çalışacağız.”

Bugün yaşadıkları krizin şirkete mali etkisini henüz bilemediklerini söyleyen Matthias Müller, egzoz değerleri manipüle edilen tüm araçların teknik olarak tamamen güvenli olduğunu söyledi.

VW, tüm dünyaya sattıkları, bilgisayar yazılımıyla oynanmış 11 milyon araçtan 8 milyonunun Avrupa ülkelerine satıldığını açıkladı.

Yeni Başkan Müller’in açıklamasına göre şimdi VW’de işçi çıkarmalar söz konusu değil. Avrupa’nın en büyük otomotiv şirketi VW’de dünya çapında 600 bin, ana merkezi Wolfsburg’ta 72 bin 300 insan çalışıyor. Wolfsburg’ta yılda 830 bin araç üretiliyor. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle