GeriAvrupa Volkswagen Türkleri istiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Volkswagen Türkleri istiyor

Volkswagen Türkleri istiyor
refid:30097494-spot ilişkili resim dosyası

Alman otomotiv devi Volkswagen (VW) yönetimi, Frankfurt Otomobil Fuarı kapsamında Türk basınıyla buluştu. “VW Türkçe konuşuyor” projesini değerlendiren VW yönetimi, Türkiye kökenli gençleri istediklerini söyledi.

Yemekli buluşmaya VW yönetiminden Bölge Satış ve Marketing Müdürü Hilmar Niebel, Frankfurt VW Otomobilleri Müdürü Jörg Kamenz, VGRD Personel Müdürü Thorsten Falk, VW İşçi Temsilciliği Başkanı Heinz Joachim Thust, İşçi Temsilcisi Ömer Köşkeroğlu, Satış Uzmanı Murat Aydın, Gökhan Kitmir ile Türk gazeteciler katıldı. Yemekte konuşan VW yetkilileri, kalifiye eleman sıkıntısı çektiklerini, Türk gençlerinden meslek eğitim için VW alternatifini değerlendirmeleri istedi.

VW Türkçe konuşuyor’ projesinin önemine değinen Bölge Satış ve Marketing Müdürü Hilmar Niebel, “Dokuz yıldır başarıyla sürdürdüğümüz projemizle Türklere daha iyi hitap ediyoruz. Özellikle mükemmel meslek eğitimi ve yetenekli Türk satış uzmanlarımızla çok iyi verim alıyoruz” dedi.

EN İYİLER ARASINDA

Frankfurt VW Otomobilleri Müdürü Jörg Kamenz, bünyelerinde çalışmak isteyen gençlerin sosyal çevreyi, dili ve kültürü iyi bilmesinin ‘altın değerinde’ olduğunu söyledi. Volkswagen’de çalışan beş bin satış elemanın 126’sının Türkiye kökenli olduğunu kaydeden Kamenz, “Bunlardan altısı en iyi 100 içinde. En iyiler arasında Murat Aydın büyük yetenek, yolu açık. Onunla gurur duyuyoruz” dedi.

İLGİNİN MERKEZİNDELER

VGRD Personel Müdürü Thorsten Falk, kendilerine ait 100 işyerinde meslek eğitimi verdiklerini belirterek, “Otomobil tamircisinden, satış uzmanına kadar çok geniş yelpazede meslek eğitimi ve üniversite eğitimi için büyük imkanlar sunuyoruz. Halen 51 Türk öğrencimiz var. Bizde gençler ilginin merkezinde” diye konuştu.

HERKESE EŞİT FIRSAT

VW İşçi Temsilciliği Başkanı Heinz Joachim Thust, eğitimde fırsat eşitliğine önem verdiklerini belirtti. Thust, Wolfsburg’ta sosyal çevre, aile kaynaklı veya başka nedenlerle zorluk çeken çocukların eğitimi için çaba gösteren ‘ready4work’ derneğine Almanya Türk Toplumu ile birlikte destek verdiklerini anlattı. Derneğin 12 yılda 500’ün üzerinde gence meslek eğitimi yaptırdığı belirtildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle