GeriAvrupa Vefasızlığı kaldıramadı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vefasızlığı kaldıramadı

Vefasızlığı kaldıramadı

Taner Sağır, Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu’dan sonra gelen en parlak haltercilerdendi. 2004 Olimpiyat, sonrasında da Dünya ve Avrupa şampiyonu oldu. Sağır, sakatlık sonrası kendisine kimse ilgi göstermeyince kariyerini bitirdiğini söyledi.

2004 Atina Olimpiyat Oyunları’nın altın kazanan halterci Taner Sağır, sakatlık sonrası spor camiasının ilgisizliği nedeniyle sporculuk kariyerine son verdiğini söyledi. Sağır, kısa bir süre önce geçirdiği kalp krizinin ardından şu an için sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti. Uluslararası yarışmalara 2009’dan itibaren katılmadığını anımsatan Taner, “2004’teki başarımın ardından 2005 ve 2006’da da dünya ve Avrupa şampiyonlukları kazandım. 2007’de Avrupa 3.’sü oldum. 2008’de de çok iyi hazırlanmama rağmen sakatlığım nedeniyle sıfır çektim” dedi.

NAİM VE HALİL’LER KOLAY GELMİYOR

Sakatlığı döneminde yetkililerin kendisiyle yeterince ilgilenmediğini ve buna üzüldüğünü anlatan Sağır, sakatlığının da halterden kopmasında etken rol oynadığını belirtti. Sağır, “Bana neden bu haldesin, neden bu hale geldin diye soran yok. Olimpiyatlar için dünyanın parasını döküyoruz, ama olimpiyat sporcusuna sahip çıkılmıyor. Halil Mutlu ve Naim Süleymanoğlu gibi sporcular 100 yılda bir gelir dünyaya. Onlara bile sahip çıkamıyoruz. Yaşadıklarımdan sonra güvenim kalmadı” dedi. Taner Sağır, yardımcı hoca olarak haltere hizmet vermeye devam ettiğini belirterek, “Biz de küsüp gidersek, sıkıntı olur” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle