GeriAvrupa Ve Löw, İlkay kararını açıkladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ve Löw, İlkay kararını açıkladı

Ve Löw, İlkay kararını açıkladı

Münih Allianz Arena’da milli takım kadrosunu açıklayan teknik direktör Joachim Löw, İlkay Gündoğan’ı bu sözlerle anlattı: “Müthiş bir oyun zekası var. Müthiş paslar veriyor. Müthiş bir tekniğe sahip.”

ÖNÜMÜZDEKİ dört yıl boyunca İlkay’ın milli takıma katkıda bulunacağını belirten Löw, şöyle devam etti: “İlkay önümüzdeki iki yıl, dört yıl boyunca bizim için çok önemli bir futbolcu olacaktır. Müthiş bir oyun zekası var. Müthiş paslar veriyor. Müthiş bir tekniğe sahip. Geçmişte sakatlığı nedeniyle milli takımda çok yer alamadı. Bu yüzden yeteneğini gösteremedi. Kalitesinden dolayı milli takıma aldım.”
Löw, “İlkay’ın Fransa maçında ıslıklanmaması için bir önlem alınacak mı?” sorusuna ise, “İlkay Almanya’da doğdu, burada okudu ve Almanya’da büyüdü. Milli takım formasını severek giyiyor. Almanya’nın, DFB’nin ve milli takımın değerlerini taşıyor. Fotoğraf çekmeyle ilgili açıklamalarda bulundu. İlkay daha fazla bir şey yapamaz” cevabını verdi.
Beklenenin aksine takımın iskeletini bozmayan Löw, üç genç yeni ismi milli takıma çağırdı. Kai Havertz, Thilo Kehrer ve Nico Schulz. Löw, Dünya Şampiyonasına götürmediği Leroy Sane’yi ise kadroya dahil etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle