GeriAvrupa Uzaylılar insana benziyor!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Uzaylılar insana benziyor!

Uzaylılar insana benziyor!
refid:29448569 ilişkili resim dosyası

İngiltere’nin önde gelen evrimsel biyologlarından Cambridge Üniversitesi Profesörü Simon Conway Morris yeni kitabında “Eğer uzaylılar varsa ve biz onlarla tanışma şansını elde edersek onların fazlasıyla insana benzediğini” göreceğimizi söyledi.

Runes of Evolution isimli kitabında öne sürdüğü görüşleri birbirleriyle yakın akraba olmayan tür ve soylar arasında görülen benzer biyolojik özelliklerin oluşumunu açıklayan yakınsak evrime dayandıran Morris, “İnsanın ortaya çıkmasına yol açan evrim sürecinin sadece Dünya’da değil, benzer kondisyonlara sahip Dünya benzeri gezegenlerde de ortaya çıkabileceğini” söyledi.

Independent gazetesine yeni kitabı ile ilgili konuşan Morris “Biyolojinin bu alanı giderek daha popüler hale geliyor ve evrim giderek daha tahmin edilebilir bir olduğa dönüşüyor. Bu kitap okuyucuyu yakınsak evrimin her yerde yaygın olarak görüldüğüne ikna etmeye çalışıyor” dedi.

Morris “Elbette bu sözlerim Dünya’ya benzeyen tüm gezegenlerde insan benzeri canlılar hatta hayat olacağı anlamına gelmior. Ancak eğer bu gezegenlerde sofistike bir bitki olacaksa bu bitki Dünya’daki çiçeklere çok benzeyecek. Eğer bir sinek olacaksa bunu da yapmanın sadece bir kaç yolu var. Eğer köpek balığı gibi yüzecekse bu canlı, bunu yapmanın da yöntemleri kısıtlı. Eğer sıcak kanlı canlıların ortaya çıkmasını istiyorsanız, kuşlar ve memelilerde olduğu gibi, bunu yapmanın yöntemleri de kısıtlı” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle