Uykusunda arabaya binip kaza yaptı ve bacağını kaybetti

Birce BORA
07.09.2015 - 12:26 | Son Güncelleme:

İngiltere’nin Birmingham kentinde yaşayan 26 yaşındaki uyurgezer pazarlama uzmanı, uyurken sürmeye çalıştığı Mini Cooper marka otomobiliyle ağaca çarpınca bir bacağını kaybetti ve 3 hafta komada kaldı.

Kelly Jackson isimli kadının bir gece uyurken yatağından kalkıp pijamalarıyla arabaya bindiği ve kısa süre içinde aracı ağaca çarptığı açıklandı. Kaza sonucunda kadının otomobilden dışarı fırladığı belirtildi.

Queen Elizabeth hastanesinde Jackson’ı tedavi eden doktorlar, 3 hafta komada kalan kadının 4 ay boyunca da yoğun tedavi gördüğünü ve bacağını kaybetmenin yanı sıra yüzünden de bir dizi operasyon geçirdiğini açıkladı.

Yaşadıkları ile ilgili Daily Mail gazetesine konuşan Jackson “Hayatta olduğu için kendini çok şanslı hissettiğini” söyledi. Genç kadın “Bana arkadaşlarımla dışarı çıktığımı, sonra eski erkek arkadaşımın beni eve bıraktığını ve büyükanneme iyi geceler deyip yattığımı söylediler. Ancak neden kalkıp pijamalarımla otomobile bindiğimi hala bilmiyorum. Çocukken uyurgezerdim. Bunu yeniden yapmış olmalıyım” dedi.

Jackson sözlerine “Doktorlar bunu uykumda yapmış olduğumu düşünüyor. Ben hiç bir şey hatırlamıyorum ama uyurgezerlikten başka bir açıklama akla gelmiyor. Bu gerçekten çok korkunç” diyerek devam etti.

Etiketler: avrupa , kaza , İngiltre , uyurgezer
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı