GeriAvrupa Urs Meier: 'Cüneyt Çakır dünyanın en iyi hakemi'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Urs Meier: 'Cüneyt Çakır dünyanın en iyi hakemi'

Urs Meier: 'Cüneyt Çakır dünyanın en iyi hakemi'

İsviçreli eski ünlü hakem Urs Meier Cüneyt Çakır'a sahip çıktı. Bayern Münih ile Atletico Madrid arasında oynanan Şampiyonlar Ligi Yarı Final İkinci Maçı'ndaki yönetimiyle Almanların ateş püskürttüğü Cüneyt Çakır'a İsviçre'li ünlü eski hakem Urs Meier sahip çıktı. Urs Meier “Şu anda Dünyanın en iyi hakemi Cüneyt Çakır” dedi. 

Alman futbol devi Bayern Münih, üç yıldır üst üste İspanyol takımlarıyla Şampiyonlar Ligi yarı finalinde karşı karşıya geliyor. Real Madrid, Barcelona ve Atletico Madrid'e boyun eğen Bayern Münih, Şampiyonlar Ligi finalini göremedi. Salı günü Atletico Madrid'i 2-1 yendi ancak ilk maçı 1-0 kaybedince elenmekten de kurtulamadı. Alman kulübünün yöneticileri ile Alman futbol otoriteleri elenmelerinin suçlusu olarak maçı yöneten hakem Cüneyt Çakır'ı gösterdi. 

"ÇOK BAŞARILI YÖNETİM GÖSTERDİ"
Bayern Münih Başkanı Karl Heinz Rummenigge “Çok açık ve samimi olarak söylemeliyim ki biz dolandırıldık” açıklamasıyla Cüneyt Çakır'ın yüzünden elendiklerinin mesajını vermişti. Rummenigge, rakiplerinin attığı golün ofsayt olduğunu ve aleyhlerine verilen penaltının da penaltı olmadığını savunurken “Rakibin golü ofsayttı. Penaltı penaltı değildi” dedi. Ancak Almanların bu sert tepkisine karşın Cüneyt Çakır'ı İsviçreli eski futbol hakemi Urs Meier savundu.

Türk hakeme sahip çıkan Meier, Çakır'ın yönetimi için “Çok başarılı bir yönetim gösterdi” dedi. 1998 ve 2002 yıllarında düzenlenen Dünya Futbol Şampiyonası'nda maç yöneten Meier, Atletico Madrid'in attığı golün nizami olduğunu söyledi.

Urs Meier: Cüneyt Çakır dünyanın en iyi hakemi

"ÇOK FORMDA BİR HAKEM"
Cüneyt Çakır için 'Çok formda bir hakem' tabirini kullanan İsviçreli eski ünlü hakem “Cüneyt Çakır, şu sıralar dünyanın en iyi hakemi olduğunu gösterdi. Eğer elinizde formunun zirvesinde bir hakem varsa ona sık sık maç vermeniz doğrudur” diyerek Çakır'ın sık sık görevlendirilmesinin doğru bir karar olduğunu da savundu.

Meier, Çakır'ın Manchester City ile Real Madrid arasında oynanan Şampiyonlar Ligi Yarı Final İlk Maçı'nı yönettikten bir hafta sonra Bayern Münih Atletico Madrid arasında oynanan Şampiyonlar Ligi Yarı Final İkinci Maçı'nda da görevlendirilmesine yönelik yapılan eleştirileri de yersiz bulduğunun altını çizdi.

"VÜCUT DİLİ..."
Cüneyt Çakır'ın vücut dilinin kendisine büyük avantaj sağladığını belirten Meier “Oyuna bakışı müthiş. Sert oynanmasına izin verdiği için heyecanlı ve çekici futbol ortaya çıkıyor. Hisleri de çok kuvvetli” dedi. Meier genç hakemler başarılı olmak istiyorsa Cüneyt Çakır'ın yönettiği son üç maçını izlemesini tavsiye etti. Meier “İnanılmaz başarılı bir yönetim gösterilen bu üç karşılaşma öğretici özellikler taşıyor” dedi. 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle