GeriAvrupa Ünlü sunucu Oprah'dan samimi açıklama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ünlü sunucu Oprah'dan samimi açıklama

Ünlü sunucu Oprah'dan samimi açıklama
refid:27770884 ilişkili resim dosyası

Amerikalı talk show sunucusu Oprah Winfrey, hayatının ’Hayır’ demeyi öğrendiğinde değişmeye başladığını söyledi. Aynı zamanda yüzyılın en etkili kadınlarından sayılan Oprah Winfrey, bir dergiye yaptığı açıklamada, insanlara hayır demeyi 40 yaşına geldiğinde öğrendiğini söyledi.

Winfrey, "İnsanları 'mutlu etmek zorunda olduğum’ hastalığı tarafından tükenmiştim. Benden istenen her şey için 'evet’ kelimesi ağzımdan ben farkında bile olmadan çıkıyordu. Kendime dürüst davranmaya başlayıp 'hayır’ demeyi öğrendiğimde 40 yaşındaydım" dedi.

"TACİZ DERİN İZLER BIRAKIYOR"
Winfrey, ’hastalık’ dediği ve kendisinden her yapmasını istedikleri iyilik için ’Evet’ deme davranış tarzının küçük yaşta tacize uğradığı için olabileceğini anlatırken şöyle konuştu:

"Bunun nereden kaynaklandığını biliyorum. Geçmişimde yaşadığım taciz olayı ben de derin izler bıraktı. Bu sebeple insanlarla arama sınır koymayı bilemedim. Bir kere çocukluğunuzda kişisel sınırlarınız istismar edildiğinde tekrar insanların sizin üzerinize basıp geçmesini engellemek için güveninizi sağlamak zor oluyor."

"NİYETİ ANLAMAK ÖNEMLİ"
Söylediği şeylerin altında yatan niyetlerinin farkına varmaya başladığında iyileştiğini ifade eden Winfrey, şöyle devam etti:

"Her davranış, düşünce ve duyguyu niyetler motive eder. Olaylar karşısında her ’hayır’ demek istediğimde neden 'evet’ dediğimin altında yatan niyetimi gözlemlemeye başladım. 'Evet’ diyordum çünkü insanların benim iyi bir insan olduğumu düşünmelerini istiyordum. Böylelikle insanlar beni sevecek ve iyi bir insan olduğumu düşüneceklerdi. Artık bir şeyi kalbimden yapmak istemiyorsam ve altında sevilmeme korkusu yatıyorsa 'hayır’ demeye başladım. Kalbimden istemediğim hiçbir toplantılara katılmıyor, hiçbir telefon görüşmesini yapmıyor ve sırf beni sevsinler diye kimseye sponsorluk sözü vermiyorum."

KENDİNİZİ SORGULAYIN
İnsanın kendisine dürüst olmasının çok önemli olduğuna da dikkat çeken Winfrey, şu tavsiyelerde bulundu:

"Herhangi bir şeye 'evet’ ya da 'hayır’ demeden kendinize,'Bu cevabımın altında yatan gerçek niyetim ne?’ diye sorun ve cevap vermeden önce kendinize bu cevabın sizi nasıl hissettirdiğini anlamak için kendinize zaman verin. Eğer cevap aklınızdan değil kalbinizden geliyor ve vücudunuz bu cevaba olumlu yanıt veriyorsa, işte o gerçek vermeniz gereken cevaptır."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle