Ünlü futbolcu Mehmet Scholl da destek için geldi

Orhan GEDİK / MÜNİH
20.01.2015 - 09:57 | Son Güncelleme:

Almanya’nın gündemini aylardır meşgul eden ve en önemli noktası haline gelen ‘PEGIDA’ hareketi, Münih’te yine porotesto edildi.

Yapılan konuşmalarda, PEGIDA hareketi şiddetle protesto edilirken, “Birlik ve beraberliğimizi, bu renkli toplumsal yaşantımıza kimsenin zarar vermesine izin veremeyiz. Biz böyle mutlu ve huzurluyuz” şeklinde mesajlar verildi.

Ünlü futbolcu Mehmet Scholl da destek için geldi
PEGIDA'ya karşı düzenlenen mitinge katılan Bayern Münih’in eski Türk kökenli ünlü futbolcusu Mehmet Scholl da destek verdi. Scholl, “Hürriyet ve birliktelik için” diyerek arkadaşımız Orhan Gedik ile poz verdi.

MEHMET SCHOLL DA DESTEK VERDİ

Sendlinger Tor alanında toplanan 10 binin üzerindeki kalabalık, 2 saat boyuncu oldukça renkli sahneler ile PEGIDA'yı protesto etti.
Gösteriye Almanya genelinde, müzik dünyasından tiyatro sahnesine, modacısından yeşil sahaların ünlülerine varana kadar bir çok ünlü de katılarak destek verdi. Alman kabera sanatçısı Michael Mittermeier, Mondberg müzik grubu, Matthias Liliental gibi sanatçıların yanı sıra, bir zamanların Bayern Münih’in ünlü Türk kökenli futbolcusu Mehmet Scholl bunlardan bazılarıydı.

Ünlü futbolcu Mehmet Scholl da destek için geldi

PEGIDA karşıtlarının düzenlediği gösteride, en çok dikkat çeken ise, “München ist bunt” (Münih’te renkli birliktelik) isimli değişik ebatlardaki döviz oldu. Ayrıca, “Bund ist Gesund” gibi pankartlar da dikkat çekti. Alman yazılı ve görsel medyasının da büyük ilgi gösterdiği toplantıda, sanatçılar sahne performanslarından örnekler verirken, gösteriyi çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra, sendika ve işçi kuruluşları da destek verdiler.

300 DE KALDILAR
PEGIDA grubuna bağlı BAGIDA göstericileri de bir yürüyüş düzenlediler ancak, gösterileri oldukça sönük geçti ve sayılarının 300 civarında olduğu belirtildi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı