GeriAvrupa UKIP cinsel taciz skandalında çarpıcı gelişme
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

UKIP cinsel taciz skandalında çarpıcı gelişme

UKIP cinsel taciz skandalında çarpıcı gelişme
refid:27745209 ilişkili resim dosyası

İngiltere’nin AB ve göç karşıtı aşırı sağcı partisi UKIP’in en en ünlü yüzlerinden Natasha Bolter tarafından cinsel tacizle suçlanarak görevinden uzaklaştırılan parti Genel Sekreteri Roger Bird suçlamaları reddetti ve “Bolter ile iki ay süren cinsel ve duygusal bir ilişki yaşadığını” söyledi.

Bird “Ben yanlış birşey yapmadım. Ben bekar bir adamım o da bekar. Biz sadece ofis dışında bir ilişki yaşamış olan iki yetişkiniz. O benden hoşlanıyordu. Ben de ondan. Ve tüm bu iddialarımı telefon mesajları ve epostalarla kanıtlayabilirim” dedi.

Skandaldan önce South Basildon bölgesinden milletvekili adayı olması beklenen Bolter, partinin milletvekili adaylarını seçmekten sorumlu olan Bird’ün Londra’daki bir klüpte onu taciz ettiğini iddia etmişti.

SENİ SEVİYOR VE ÖZLÜYORUM

35 yaşındaki Bolter’ın geçtiğimiz aylarda ona yolladığı bir çok telefon mesajını basınla paylaşan Bird “Bu mesajların ikilinin arasında karşılıklı cinsel bir ilişki olduğunu kanıtladığını” söyledi.

Bird’in yayınladığı mesajlardan birinde Bolter’ın “Seni seviyor ve özlüyorum. Ve senin mükemmel biri olduğunu düşünüyorum” , bir başka mesajda ise “Sen geri dönmeyeceksin ve benim hayatım yine anlamsız bir boşluğa dönüşecek” dediği görüldü.

Mesajların yayınlanmasının ardından BBC’ye konuşan Bolter, “Evet Bird ile bazı mesajlaşmalarımız oldu. Ancak bu mesajların fazla samimi olduğunu düşünmüyorum” dedi ve cinsel taciz iddialarında ısrarcı olduğunu belirtti.

Cinsel taciz iddialarını açıkladıktan sonra UKIP üyeliğinden istifa eden Bolter yaptığı basın açıklamasında Bird ile hiç bir cinsel ilişki yaşamadığını da bir kez daha belirtti.

Roger Bird Cuma günü konu ile ilgili olarak partinin disiplin komitesinin karşısına çıkacak.

UKIP cinsel taciz skandalında çarpıcı gelişme UKIP’te taciz skandalı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle