GeriAvrupa Türkiye'nin de aralarında buluduğu 7 ülkeden Rusya'ya çağrı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye'nin de aralarında buluduğu 7 ülkeden Rusya'ya çağrı

Türkiye'nin de aralarında buluduğu 7 ülkeden Rusya'ya çağrı
refid:30216075-spot ilişkili resim dosyası

"Rusya'nın DEAŞ'ı hedef almayan saldırılarından derin kaygı duyuyoruz"

Dışişleri Bakanlığı, ABD, Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, Katar, Suudi Arabistan ve Türkiye hükümetleri imza atttığı ve Rusya'nın Suriye'deki askeri faaliyetlerine ilişkin bir bildiri yayımladı.

"Ortak Bildiri" başlığıyla yayımlanan açıklamada, Rusya'nın askeri operasyonlarından kaygı duyulduğu belirtilerek; "Rus Hava Kuvvetleri'nin dünden beri Hama, Humus ve İdlip'te sivil kayıplara sebep olan ve hedef olarak DEAŞ'ı almayan saldırılarından derin kaygı duyuyoruz.

Gerilimi tırmandıran bu askeri faaliyetler, aşırıcılığın ve radikalleşmenin daha fazla körüklenmesinden başka hiç bir amaca hizmet etmeyecektir" denildi. Açıklamada, Rusya'ya muhaliflere ve sivillere yönelik saldırılara son vermesi ve DEAŞ ile mücadeleye odaklanması çağrısı yapıldı.

Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Dairesi Başkanlığı tarafından yayımlanan ortak bildiri şöyle; "ABD, Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, Katar, Suudi Arabistan ve Türkiye Hükümetleri olarak, Rusya Federasyonu'nun Suriye'deki son askeri faaliyetleri hakkında aşağıdaki hususları beyan ederiz: Rusya Federasyonu'nun Suriye'ye askeri yığınağından ve özellikle Rus Hava Kuvvetleri'nin dünden beri Hama, Humus ve İdlip'te sivil kayıplara sebep olan ve hedef olarak DEAŞ'ı almayan saldırılarından derin kaygı duyuyoruz.

Gerilimi tırmandıran bu askeri faaliyetler, aşırıcılığın ve radikalleşmenin daha fazla körüklenmesinden başka hiç bir amaca hizmet etmeyecektir. Rusya Federasyonu'na, Suriye muhalefetine ve sivillere yönelik saldırılarına derhal son vermesi ve DEAŞ'la mücadele çabalarına odaklanması çağrısında bulunuyoruz."

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle