Türkiye tatili 21 bin 819 sterline mal oldu!

Hürriyet Haber
25.07.2015 - 13:20 | Son Güncelleme:

İskoçya’nın Dundee kentindeki NineWells Hastanesi’nde hasta bakıcı olarak çalışan 19 yaşındaki Shannon Mills’e iki haftalık Türkiye tatili tam 21 bin 819 sterline patladı.

Arkadaşları ile birlikte tatile gelmeden önce cep telefonu şirketi O2’yu arayan Mills, Türkiye’de kullanmak üzere 120 sterlinlik bir internet paketi satın aldı.
Türkiye tatili 21 bin 819 sterline mal oldu
Türkiye tatili sırasında bu paketin tamamını kullanan Mills, telefon şirketini arayarak hattındaki kullanım limitinin kaldırılmasını istedi.

Mills’in talebini yerine getiren O2 yetkilileri onu “Bundan sonra kullandığı her MB için 6 sterlin ödeyeceği” konusunda uyardı.

Mills bu şartları kabul etti ancak bir kaç saat içinde telefon faturasının 2 bin sterlini geçtiğini fark edince hemen telefon şirketini aradı ve telefonunun internet kullanımına kapatılmasını istedi.

Çok yüksek bir fatura ödemek zoruna kalacağını ancak “problemin sona erdiğini” düşünen genç kız, tatilinin son gününde faturasını bir kez daha kontrol edince O2’ya 21 bin 819 sterlin borçlu olduğunu gördü ve şoka girdi.

Telefon şirketi yetkilileri genç kızın “İnternet hakkını çok hızlı bir şekilde kullandığını ve onlar telefonun internet ulaşımını kesene dek bu miktara mal olan datayı çoktan kullanmış olduğunu” söyledi.

O2 Mills ile bir anlaşmaya vardıklarını ve ondan sadece tatilinin ilk başında harcadığı 2 bin 842 sterlinlik datanın ücretini talep edeceklerini söyledi.

Yaşadıklarını Daily Mail gazetesine anlatan Mills “Bundan sonra tatile telefonumu götürmeyeceğim” dedi.

Etiketler: tatil , telefon , internet , Türkiye
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı