GeriAvrupa ‘Türkiye kendini korumak için nükleer bombaya başvurabilir’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Türkiye kendini korumak için nükleer bombaya başvurabilir’

‘Türkiye kendini korumak için nükleer bombaya başvurabilir’

Eski Almanya Dışişleri Bakanı ve SPD’nin eski Genel Başkanı Sigmar Gabriel, Türkiye'nin, Batı için önemli olduğunu belirti ve “Türkiye'yi Batı'ya bağlı tutmalıyız. Kendi çıkarlarımız için Türkiye’yi Batı’ya bağlı tutmak adına her şeyi yapmalıyız” dedi.

ALMANYA Redaksiyon Ağına konuşan Gabriel, Türkiye'nin izole edilmesi durumunda Kuzey Kore gibi uzun vadede nükleer silah yapımına yönelebileceğini ileri sürdü. AB’ye de çağrıda bulunan Gabriel, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye yönelik başlattığı ekonomik istikrarsızlığa sürükleme politikasına Almanya'nın ve Avrupa'nın destek vermediğinin mesajının Türkiye'ye açık şekilde verilmesi gerektiğinin de altını çizdi. Gabriel, “Bana göre ABD, NATO üyesi bir ülkeye yapılmaması gereken tutum içinde. ABD zaten ekonomik olarak zor durumda bulunan bir ülkeyi, yaptırım uygulayarak uçuruma sürüklüyor” dedi.

NATO’DAN AYRILIRSA NE OLUR?
Türkiye'nin NATO'dan ayrılması halinde ne olabileceği sorusuna da yanıt veren Sigmar Gabriel, “Korkarım ki eninde sonunda Türkiye’deki milliyetçiler kendilerini korumak adına tıpkı İran ve Kuzey Kore'deki gibi nükleer bombaya başvurur” diye konuştu.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle