GeriAvrupa Türk Telekom Mobile,Telefónica Almanya ile işbirliğini sona erdirdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk Telekom Mobile,Telefónica Almanya ile işbirliğini sona erdirdi

Türk Telekom Mobile,Telefónica Almanya ile işbirliğini sona erdirdi
refid:27165868 ilişkili resim dosyası

Türk Telekom, Telefónica Almanya ile 2011 yılından itibaren sürdürdüğü, Almanya pazarı ile ilgili işbirliğini sona erdirme kararı aldı.

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, Türk Telekom Mobile üzerinden Telefónica Almanya ile 3 yıldır sürdürdüğü işbirliğini sona erdirme kararı aldı.

İşbirliğinin ticari nedenlerden dolayı karşılıklı mutabakatla noktalanmasının ardından Türk Telekom Mobile, 1 Ağustos 2014 tarihinden itibaren Almanya pazarına yönelik sunduğu mobil ses, data ve katma değerli hizmetlerine ait satış ve pazarlama faaliyetlerini sona erdirğini açıkladı.

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom ile Telefónica Almanya arasındaki işbirliği çerçevesinde Türk Telekom Mobile markası altında 2011 yılından itibaren Almanya pazarına yönelik mobil ses, data ve katma değerli hizmetleri sunuluyordu. Türk Telekom, Almanya pazarında yönelik bu hizmetleri yüzde 100 Türk Telekom iştiraki olan Türk Telekomünikasyon Euro GmbH şirketi aracılığı ile sağlıyordu.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Türk Telekomünikasyon Euro GmbH Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Boysan, “Almanya’daki başarılı faaliyetlerimizle 3 yılda yaklaşık 300 bin aboneye ulaştık. Ancak işbirliğimizi ticari sebeplerden dolayı noktalama kararı almış bulunmaktayız. Türk Telekom Mobile markası ile Avrupa’da Türklerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde iletişim hizmetlerimize devam ediyoruz. Almanya’da ileride yeni işbirliği fırsatlarını her zaman değerlendirebiliriz” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin en değerli markası Türk Telekom’un uluslararası işbirlikleri devam ediyor. Türk Telekom’un Belçika’da KPN Group Belgium/BASE ile olan işbirliğini sürdürüyor. Ülkede yaklaşık 50 bin aboneye hizmet veren Türk Telekom – KPN Group Belgium/BASE işbirliği ile 'Türk Telekom Mobile' müşterileri uygun fiyatlarla Türkiye ile iletişim kurma imkanı buluyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle