GeriAvrupa Türk Dışişleri: Endişeliyiz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk Dışişleri: Endişeliyiz

Türk Dışişleri: Endişeliyiz

Türk Dışişleri Bakanlığı, Almanya’nın başkenti Berlin’de ve Lauffen am Neckar kasabasında Türklere ait iki camiye yönelik saldırılar nedeniyle bir açıklama yayımladı. Açıklama, “Son dönemde Almanya’da ırkçı ve İslam karşıtı kesimler ile PKK terör örgütünün Türk camilerine yönelik saldırılarında artış yaşandığını endişeyle müşahede ediyoruz” denildi.

SÖZ konusu saldırılarda can kaybı yaşanmamasının tek teselli olduğunun vurgulandığı açıklamada, Lauffen am Neckar’da 9 Mart gecesi molotofkokteyliyle düzenlenen saldırının terör örgütü PKK yanlısı kişilerce üstlenildiği, pazar gecesi Berlin’deki camiye yapılan saldırının faillerinin ise henüz belirlenemediği kaydedildi ve şöyle denildi:
“Son dönemde Almanya’da ırkçı ve İslam karşıtı kesimler ile PKK terör örgütünün Türk camilerine yönelik saldırılarında artış yaşandığını endişeyle müşahede ediyoruz. PKK’nın Lauffen am Neckar’daki camiye yapılan saldırıyı üstlenmiş olması ve bu tür eylemlerin devam edeceğine yönelik açıklamaları, bu örgütün gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur. PKK’ya müsamaha gösterilmemesi yolundaki uyarımızı yineliyoruz.”

‘FAİLLER BİR AN EVVEL BULUNMALI’
Açıklamada ayrıca, söz konusu saldırıların faillerinin bir an evvel bulunarak gerekli cezalara çarptırılmalarını ve benzer saldırıların meydana gelmemesi için tüm önlemlerin alınmasının Alman makamlarından beklendiği de belirtildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle