GeriAvrupa Türk avukat öldürüldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk avukat öldürüldü

Türk avukat öldürüldü

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da avukat Haydar Zengin'in uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiği belirtildi. Polis, 37 yaşındaki Zengin'in dün Amsterdam'da çalıştığı iş yerinde kimliği belirlenmeyen kişi ya da kişilerce öldürüldüğünü açıkladı.

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da avukat Haydar Zengin'in uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiği ifade edildi.

Acılı aileyi ziyaret eden AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Metin Külünk, cinayetin siyasi bir boyutunun bulunmadığını söyledi.

Kamuoyunda birtakım bilgi kirliliği üretmek isteyenlerin olduğunu, buna izin verilmemesi gerektiğini kaydeden Külünk, şöyle konuştu:

"Kamuoyu bilsin ki bu hadisenin siyasi bir boyutu söz konusu değil. Diğer boyutlarını da Hollanda polisinin bütün detaylarıyla araştırdığından ve kimse failleri bulup adalete teslim edeceğinden eminiz. Hollanda devletine güveniyoruz. Bir vatandaşımızın Hollanda topraklarında cinayete kurban gitmesi son derece üzücü ama aynı şekilde Hollanda devletinin de bu cinayeti bütün detaylarıyla araştırarak faillerini adalete teslim edip, adaletin de gerekeni yapacağına eminiz."

Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının menfur saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Külünk, acılı aileye başsağlığı dileğinde bulundu.

Bu arada cinayetle ilgili başlatılan soruşturmanın devam ettiğini belirten Amsterdam polisi, görgü şahitlerinden kendilerine başvurmaları çağrısında bulundu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle