GeriAvrupa Torunuyla gurur duyuyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Torunuyla gurur duyuyor

Torunuyla gurur duyuyor
refid:26978265 ilişkili resim dosyası

Alman futbolunun efsane isimlerinden Uwe Seeler, U19 milli takımında Avrupa şampiyonu olan ve Leverkusen'de top koşturan 18 yaşındaki torunu Levin Öztunalı ile gurur duyuyor.

UWE Seeler Alman futbolunun efsane isimlerinin başında geliyor. Alman milli takımının orta sahasında oynadığı yıllarda dünyanın en iyi futbolcusu olarak gösteriliyordu.

Alman Futbol Federasyonu onu şeref madalyasıyla onurlandırdı. Şimdilerde 78 yaşında olan bir dönemin unutulmaz futbolcusu Seeler, kendi gibi orta sahada oynayan torunu Levin Öztunalı ile gurur duyuyor.

Leverkusen kadrosunda bulunan ve geçtiğimiz hafta Avrupa Şampiyonu olan Alman U19 milli takımınında oynayan 18 yaşındaki Levin Öztunalı “Avrupa şampiyonu olduğumuzda anneannem beni aradı. Dedemin benimle gurur duyduğunu söyledi” dedi.

Levin Öztunalı, Avrupa şampiyonu oldukları için Başbakan Angela Merkel'in de kendilerine telefonla mesaj gönderdiğini ve kutladığını anlattı.

BENİM İÇİN O BİR DEDE

Levin Öztunalı, Uwe Seeler gibi bir dedesi olduğu için çok sevindiğini söylerken “Zamanında yaptıklarından dolayı benim için o bir gurur kaynağı. Herkes için büyük bir futbol efsanesi olabilir. Ama benim için çok normal bir dede. Aramızda çok normal bir ilişki var. Hamburg'dan Leverkusen'e geldikten sonra maalesef az görüşüyoruz” dedi.

Dedesinin kendisine futboldan daha çok eğitimiyle ilgili tavsiyelerde bulunduğunu belirten Levin Öztunalı, Leverkusen'de bu yıl da başarılı olmak istediğini kaydetti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle