'Tiyatro Frankfurt'tan bir ilk

Hürriyet Haber
14.10.2015 - 13:25 | Son Güncelleme:

Frankfurt’un Türkçe konuşan tiyatrosu 'Tiyatro Frankfurt', Ferhan Şensoy’un yazdığı ve Kamil Kellecioğlu'nun yönettiği "Biri Bizi Dikizliyor" adlı oyunu Almanya’nın tarihi Aschaffenburg şehrinde sahneledi.

Stadttheater Aschaffenburg Kültür Dairesi tarafından 2015-2016 sezon programına davet edilen Tiyatro Frankfurt, Almanca üstyazılı olarak Türkçe sahnelediği oyunla hem Türk hem de Alman tiyatro severlerin büyük beğenisini kazanarak dakikalarca ayakta alkışlandı.

Tiyatro Frankfurttan bir ilk

Stadttheater Aschaffenburg Direktörü Fleckenstein yaptığı konuşmada tarihi salonun ilk kez Türk tiyatrosu ağırladığını ve bundan duydukları memnuniyeti dile getirirken, "Tiyatro Frankfurt ile ortak çalışmalarımız artarak devam edecek" dedi.

Tiyatro Frankfurttan bir ilk

Kellecioğlu ise oyundan sonra yaptığı konuşmada, iki toplumun tiyatro buluşmalarının kültürlerarası diyalog için çok önemli olduğunu, Alman seyircilerin Türkçe tiyatroya ilgisinden ve böylesine bir salonda ilk kez oynamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Biri Bizi Dikizliyor’u burada sahnelememize aracı olan başta Burkart Fleckenstein ve destek veren herkese teşekkür ederim" dedi.

Tiyatro Frankfurttan bir ilk

Oyunu Aschaffenburg Tiyatro Direktörü Burkart Fleckenstein ile birlikte Frankfurt Belediye Meclis üyesi Hilime Aslaner ve iki yüze yakın Türk ve Alman seyirci izledi.

Tiyatro Frankfurttan bir ilk

Oyunda Kamil Kellecioğlu, Dilek Örnek, Handan Tıraş, Umut Kuzu, Haydar Akarsu, Çiğdem Özkurt Spickermann, Serdar Sert, Samet Akkoyun’un rol aldığı 'Biri Bizi Dikizliyor'un dramaturgluğunu Dr. Gülen İpek Abalı, sesini M. Hüseyin Özcan ve Metin Can Ayduran üst yazısını Özge Özübal, suflörlüğünü Damla Çoban, rejisini ise Kamil Kellecioğlu ve Serpil Demirci yaptı.

Tiyatro Frankfurt 1 Kasım 2015 tarihinde Ayla Algan'ın da katılacağı Russeslheim Şehir Tiyatrosu'nda 'FANUS' adlı yeni oyununun dünya prömiyerini yapacak.

Ayrıntılı bilgi 0163 152 77 37 telefondan ya da www.tiyatro-frankfurt.de adresinden alınabilir.

 

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı