GeriAvrupa TIR şoförlerinin otel masrafı şirketten
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TIR şoförlerinin otel masrafı şirketten

TIR şoförlerinin otel masrafı şirketten

AB Ulaştırma Bakanları, TIR şoförlerinin şartlarını iyileştirmek için anlaşmaya vardı. Buna göre şoförler, artık kullandıkları araçların kabininde yatmayacak, geceleme ücreti çalıştığı firma tarafından ödenecek.

AVRUPA ülkeleri genelinde taşımacılık sektöründe çalışan 2 milyonu aşkın ağır vasıta şoförünün sorunları, AB Ulaştırma Bakanları tarafından masaya yatırıldı. AB dönem başkanlığını yürüten Avusturya Ulaştırma Bakanı Norbert Hofer’in başkanlığında bir araya gelen AB üyesi ülkelerin Ulaştırma Bakanları şoförlerin sorunlarını çözme konusunda uzlaştı. Toplantının ardından aldıkları kararlar hakkındaki açıklamayı ise Hofer yaptı.
Hofer, şoförlerin artık kullandıkları TIR’ların kabininde yatmayacaklarını, şoförün geceleme ücretini çalıştığı firmanın ödeyeceğini, aynı bölgede çalışan şoförlere eşit çalışma imkanı ve ücret ödeneceğini, Avrupa ülkelerinde bu zamana kadar üç ay olan sürüş süresinin en çok dört hafta ile sınırlandırılarak çalışma şartlarının iyileştirileceğini söyledi. Bakanlar tarafından anlaşmaya varılan maddelerin Avrupa Parlamentosunda oylanarak yürürlüğe girmesi bekleniyor.

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (04.12.2018)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle