GeriAvrupa Teröre karşı barış güvercini
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Teröre karşı barış güvercini

Teröre karşı barış güvercini

Nürnberg yakınlarındaki Fürth kentinde yapılan Paskalya Yürüyüşünde Türkler barış güvercini uçurarak, yürüyüşe katılanlarla birlikte savaşa ve teröre hayır dediler. Etkinlikte, İstanbul, Ankara ve Brükseldeki terör olaylarında hayatlarını kaybedenler de anıldı.

Fürth şehir parkında gerçekleşen etkinliği, sendikalar, partiler ve DİTİB desteklerken, yapılan konuşmalarda savaş ve terörün acı getirdiği vurgulandı.

Fürth Belediyesi Meclis Üyesi Aydın Kaval, savaşa ve silaha yapılan yatırımın, açlık ve sefalet çeken insanlara aktarılmasının altını çizerek, bunun insanlık adına yapılması gerektiğini vurguladı. Kaval, Sığınmacılar neden yurtlarından olsun, İnsanlar ancak ülkelerinde mutlu olur diye konuştu. Etkinlikte, İstanbul, Ankara ve Brükseldeki terör olaylarında hayatlarını kaybedenler de anıldı.

BARIŞ GÜVERCİNİ UÇURULDU

Hiroşima Uyarısı adlı parkta Yüksel Deşat adlı vatandaşımıza ait barış güvercinleri Türk ve Almanlar tarafından uçurularak, barış ve huzur dolu bir dünya temennisinde bulunuldu. Etkinlikte Fürth Belediyesi Meclis Üyesi Ayhan Yeşil ve DİTİB Fürth Başkanı Refet Avcı da yer aldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle