GeriAvrupa Terim: Hakan'ın kredisi çok fazla
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Terim: Hakan'ın kredisi çok fazla

Terim: Hakan'ın kredisi çok fazla
refid:28302594 ilişkili resim dosyası

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim yaklaşan Hollanda maçı öncesi Hakan Çalhanoğlu, Ömer Toprak ve Arda Turan'ı izlemek için Almanya'ya geldi. Bayer Leverkusen ile Atletico Madrid arasında oynanan ve Hakan'ın 57.dk kaydettiği golle galip geldiği şampiyonlar ligi maçı öncesi Fatih Terim ile sohbet etme imkanı bulduk.

Terim: Hakanın kredisi çok fazla


Bayer Leverkusen ile Atletico Madrid arasında oynanan karşılaşmayı izlemek için stada gelişinde, Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Wolfgang Niersbach, Bayer Leverkusen Sportif Direktörü Rudi Völler ve Hakan Çalhanoğlu'nun babası Hüseyin Çalhanoğlu tarafından karşılanan Fatih Terim, maçı Milli Takımlar İdari Menajeri Şükrü Hanedar ve Avrupa Galatasaray Dernekler Federasyonu As Başkanı Ayhan Yıldız ile birlikte izledi.

Terim: Hakanın kredisi çok fazla


Hakan Çalhanoğlu'nun babası Hüseyin Çalhanoğlu, Fatih Terim ile yaptığı görüşmede, "Sizi Almanya'da görmekten çok mutluyum. Bugün burada maçı izlemeniz Hakan, Ömer ve Arda'ya moral açısından çok büyük katkı sağlayacak. Sizin yaklaşımlarınız Türk futboluna, Türk sporuna, Türk gençlerine çok büyük katkı sağladı. Size saygımız sonsuz" dedi.

Terim: Hakanın kredisi çok fazla


"OYUNCULARIMIZI YERİNDE İZLEMEK İSTİYORUZ"

Fatih Terim, Almanya ve Avrupa´daki Türk gençleri ile ilgili milli takımlarda başlattığı yeni projesi ve Avrupa’daki Türk futbolcular ile ilgili de konuştu.

Avrupa'daki gençleri izlemek ve milli takıma kazandırmanın sosyal sorumluluk olduğunun altını çizen Fatih Terim, "Bugün Almanya’ya maçı izlemeye gelmemde BL Sportif Direktörü Rudi Voller'in daveti ve Hakan Çalhanoğlu’nun babasının yapıcı yaklaşımlarının olumlu etkisi oldu. Bunun yanı sıra milli futbolcularım Hakan Çalhanoğlu, Ömer Toprak ve Arda Turan'ı izleme imkanı ve Almanya’da yapacağım diğer görüşmelere fırsat yaratması açısından benim için çok güzel bir Almanya ziyareti oldu. Oyuncularımızı yerinde izlemek isteriz. Mümkün olduğunca bunu gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Ülkesine hizmet etmek isteyen, milli takım formasını yürekten terletmek isteyen, becerisi, formu, karakteri ve kişiliği ile bunu hakeden her oyuncuyu kazanmak bizim gorevimiz. Tabii milli formanın değeri ve oyuncu tercihleri konusundaki prensiplerimizden vazgeçmemiz de mümkün değil. Ben milli takımda göreve geldiğimde Hakan'a, 'Evladım, senin milli takımın formasını giymeni istiyorum' dediğimde Hakan hemen milli formasını giydi. Bu nedenle Hakan'ın benim nezdimde kredisi milli takımın teklifini kabul etmeyenlerden çok fazla. İnsan kaybetmek kolay. Bu yüzden sonuna kadar evlatlarımızı kazanmak için gayret etmeye devam edeceğiz" dedi.

Terim: Hakanın kredisi çok fazla


"ALMANYA'YA GELİŞİM KAZANMA AMAÇLI"

Almanya’dan çok uzun yıllardır oyuncu alındığına dikkat çeken Terim konuşmasına şöyle devam etti:
"1990'dan beri Avrupa'da emek veriyoruz. Çok şey gördüm ve yaşadım. Milli takım formasının ilkelerini prensiplerini korumak hepimizin görevi. Ancak olur böyle seyler. Ümit ederim bu gelişimin kazanma amaçlı olduğunu ve her zaman bu amaçla hareket ettiğimizi herkes tarafından biliniyordur. Hakan, Ömer ve Arda çağırılır ya da çağırılmaz, o ayrı bir şey. Fakat Hakan'ın milli takım formasını tercih etmesini ayrı değer olarak değerlendiriyoruz."

Terim: Hakanın kredisi çok fazla


"İLK DEFA AÇIKLIYORUM"

Avrupa`da 12-13 yaşından itibaren tüm Türk çocuklarını izlediklerini belirten Fatih Terim, "Futbol becerisi yüksek gençlerin mutlaka aileleri ile görüşüyoruz. Mesut Özil, Serdar Taşcı için neler yaptığımı herkes bilir. 14-15 yaşından itibaren takip ettik ama olmadı. Yaptıkları tercihten dolayı da saygı duydum ve tek bir kelime demedim. Şunu herkesin iyi bilmesini isterim; milli takımda görev yapan u14, u16, u17, u20, u21`in hocaları her hafta Avrupa'nın bir yerinde Türk çocuklarını izliyorlar. Hem de ayağına kadar giderek. Televizyondan izleyerek değil. Avrupa'da dokunmadığımız, ilgilenmediğimiz çocuğumuz yok. Hepsi elimde belgeli. Avrupa'daki gençlerin izlenmesi için milli takımda yaptığım yeni projemi de ilk defa Almanya’da açıklıyorum. Avrupa ülkeleri için altı teknik gözlemci görevlendirdim. Ayrıca 700'e yakın gönüllü gözlemcimiz var. Çocuklarının yetenekli olduğuna inanan aileler Türkiye Futbol Federayonu hesaplarından bize mail, telefon, fax göndererek ya da bölgelerdeki görevli arkadaşlarımız üzerinden bizlere ulaşabilirler” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle