GeriAvrupa Tekvando turnuvasına yoğun ilgi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tekvando turnuvasına yoğun ilgi

Tekvando turnuvasına yoğun ilgi
refid:27817912 ilişkili resim dosyası

Almanya'nın Brühl kentinde Türk akademisyenlerin kurduğu Kahramanlar Spor Okulu'nun düzenlediği tekvando turnuvasına yoğun ilgi oldu.

20 okul takımı ve 224 sporcunun katıldığı Christmas Open 2014 Tekvando Turnuvasına Brühl Belediye Başkanı Dieter Freytag ve Türkiye’nin Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin de katıldı.

Tekvando turnuvasına 224 sporcunun yanı sıra Almanya’nın çeşitli kentlerinden gelen 200’ün üzerinde izleyici de katıldı.

Turnuva, Köln’den Phoenix Türk Halk Oyunları Ekibi’nin muhteşem gösterisiyle, ihtişamlı şekilde başladı.

Tekvando turnuvasına yoğun ilgi


Seyircinin büyük beğenisini toplayan halk oyunları gösterisinden sonra, iki genç kızı tacizden kurtardığı için saldırıya uğrayıp hayatını kaybeden Tuğçe Albayrak için saygı duruşu yapıldı. Ardından Belediye Başkanı Freytag ve Başkonsolos Engin birer konuşma yaptı.

Başkonsolosluk olarak bu turnuvayı himaye etmekten gurur duyduklarını dile getiren Engin, sadece Türk ve Almanlar değil, Afgan, Pakistanlı, Hindistanlı ve Yunanlıların bile turnuvaya katıldığını hatırlattı. Engin, Türklerin artık diğer toplumlara açılmandan duyduğu sevinci ifade etti. Tekvando turnuvasına 22 sporcu ile katılan Kahramanlar Spor Okulu, 10 sporcu birincilik, 6 ikincilik ve 6 üçüncülük alarak büyük bir başarıya imza attı, toplam değerlendirmede turnuvanın ikinciliğini elde etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle