GeriAvrupa Tecavüz kurbanlarının yüzde 90'ı çocuk
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tecavüz kurbanlarının yüzde 90'ı çocuk

İngiltere’de kurulu çocuk hakları derneği NSPCC, ülke genelinde okullardaki cinsel suç vakalarının artmasının çocukların akıllı telefonlarını kullanarak kolaylıkla porno görüntülere ulaşabilmesine bağlı olduğunu iddia etti. Yetkililer okullardaki tecavüz kurbanlarının yüzde 90’dan fazlasının çocuk olduğunu belirtti.

Son üç yılda polis teşkilatlarının İngiltere’deki okullardan tam 320 tecavüz ihbarı aldığı belirtilirken, aynı süreçte 2 bin 865 de “cinsel taciz” suçlamasının araştırıldığı açıklandı.

Ülkede faaliyet gösteren 37 polis teşkilatının yayınladığı rakamlar son bir yıl içinde ise okullarda 1,052 cinsel suçun araştırıldığını, bu soruşturmalardan 134’ünde suçlamanın “tecavüz” olduğunu ortaya koydu.

Yetkililer okullardaki tecavüz kurbanlarının yüzde 90’dan fazlasının çocuk olduğunu belirtirken, tecavüz suçunu işleyenlerin yüzde 50’den fazlasının da yine çocuklar olduğunu belirtti.

İngiliz Independent gazetesine konuşan NSPCC sözcüsü Claire Lilley, “Okullar öğrencilerini korumak için bazı prosedürler belirlemeli ve hem öğretmenler hem de ebeveynler çocukların bu tip zararlı davranışlarını tespit etmekte uyanık olmalı, erken harekete geçmeyi bilmeli. Erken yakalandığı sürece çocukların bu tip zararlı davranışlarının sona erdirilmesi mümkün. Bu işin anahtarı önleyici önlem almak” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle