GeriAvrupa 'Takımın başında kalıcı olmak istiyorum'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Takımın başında kalıcı olmak istiyorum'

'Takımın başında kalıcı olmak istiyorum'
refid:28293984 ilişkili resim dosyası

İkinci Bundesliga ekibi Fortuna Düsseldorf'un başına geçici olarak getirilen Teknik Direktör Taşkın Aksoy, kalıcı olmak istiyor. Kadroya güvendiğini belirten Aksoy “Kalıcı olursam başarılı olacağıma inanıyorum. Düsseldorf kulübü ve seyircisi başarıyı hak ediyor” dedi.

TAŞKIN Aksoy Berlin'de futbola başladı. Hertha Berlin ve Tennis Borusia ile Alman İkinci Futbol Ligi'nde top oynadı. Defansta oynamasına rağmen top tekniği yüksek bir futbolcuydu. Türkiye'deki takımların dikkatini çabuk çekti. Genç yaşta Türkiye Birinci Ligi'ne transfer oldu. Boluspor, Kocaeli ve Kayserispor'da oynadı. Attığı sert frikik golleri hala akıllarda. Sert ve hırsılı futbolu ile forvetlerin çekindiği bir isimdi. Yaşadığı askerlik sorunu sorunu nedeniyle Türkiye'deki kariyerini noktaladı. Almanya'da bir süre daha futbol oynadıktan sonra antrenör olmaya karar verdi. Önce A lisansı yaptı. Ardından Köln Futbol Akademisin'de teknik direktörlük diploması aldı.

Takımın başında kalıcı olmak istiyorum


GÜNEY AFRİKA'DA EĞİTİM VERDİ

Bundesliga ve Regionalliga'da genç takımları çalıştıran Aksoy, 2007'de Hertha'da bir yandan staj yaptı bir yandan da teknik direktörlük diploması aldı. Alman F
Takımın başında kalıcı olmak istiyorum
utbol Federasyonu'nun özel temsilcisi olarak Güney Afrika'ya gidip 2010 Dünya Futbol Şampiyonası öncesi eğitim çalışmalarına katıldı. Burada Güney Afrikalı antrenörlere futbol dersi veren Aksoy, daha sonra Regionalliga'da Türkiyemspor'u çalıştırdı. Üç yıldır da Fortuna Düsseldorf Amatör takımının başında. Aksoy dünden itibaren de İkinci Bundesliga'dan birinci lige çıkma hesapları yapan Fortuna Düsseldorf'un başına geçti. Kulüp yönetimi elde edilen başarısız sonuçlardan sonra Teknik Direktör Oliver Reck'i gönderdi. Takımın başına şimdilik Taşkın Aksyo'u getirdi. Aksoy, geçici olarak verilen görevi sürekli istiyor.

BANA GÖREV VERDİLER YAPACAĞIM

Aksoy, yönetimin kendisinden geçici olarak takım başına geçmesini istediğini belirterek “Yöneticiler benimle takımın başına geçip geçmeyeceğimi konuştu. Kendilerine yardımcı olmamı istediler. Bana 'biz teknik direktör bulana kadar senin yapmanı istiyoruz' dediler. Ben de kulübüme seve seve yardım edeceğim” dedi. Her teknik direktörünün doğal olarak üst liglerde görev almak istediğini belirten Aksoy, kendisine uzun süreli şans verilmesini beklediğini belirtti. Aksoy “Düsseldorf takımını yakından tanıyorum. Üç yıldır kulübün içindeyim. Güçlü bir kadrosu var. Başarıyı elde edecek yetenekte futbolcular bulunuyor. Seyirci de başarı bekliyor. Kendi sahamızda ortalama 30 bin seyirciye oynuyoruz. Ben geçici olarak görev aldım. Amacım kalıcı olmak. Burada başarılı olacağıma inanıyorum” dedi.

BUNDESLİGA'YA ÇIKACAK ŞANSI VAR

Düsseldorf sezona Bundesliga'ya yükselme hedefiyle başladı. İlk haftalarda başarılı sonuçlar elde etti. Zirvede yer aldı. Ancak daha sonra peş peşe yenilgiler ve puan kayıpları geldi. 32 puanı bulunuyor. Ligde yedinci sırada. İlk iki takımın direk, üçüncü olacak takımın da baraj maçı sonrası Bundesliga'ya yükseleceği İkinci Bundesliga'da Ingolstadt 44 puanla lider. Düsseldorf ile ikinci sıradaki Karlsruhe arasında ise sadece altı puan var. Sezonun bitimine de 12 hafta bulunuyor. Tüm bunları dikkate alan Aksoy “Ligin zirvesinde çetin bir mücadele olacak. Bana göre Düsseldorf'un Bundesliga'ya yükselme şansı çok yüksek. Ligde takımlar birbirine lakın güçte. Ayrıntılar ve küçük unsurlar başarılı belirleyecek. Düsseldorf takımındaki potansiyel” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle